Режим тиші важко назвати бездоганним, однак він допоміг зберегти десятки життів. Про це заявив лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Актуально Річниця Нормандського саміту в Парижі: заяви Зеленського та делегації України в ТКГ

Ці понад чотири місяці затишшя є безпрецедентними: ще ніколи не було такої низької інтенсивності обстрілів, а головне - вдалося зберегти десятки життів українців,
– наголосив Корнієнко.

Що ще сказав Корнієнко

 • Під час режиму тиші були порушення та бойові втрати.
 • Нова влада суттєво змінила політики держави щодо Донбасу. Зокрема, президент Володимир Зеленський дбає не про поточні політичні вигоди, а про людей.
 • За цей час зробили багато для цивільного населення по обидві сторони лінії розмежування. Зокрема, відновили міст у Станиці Луганській через річку Сіверський Донець. Окрім того, на Луганщині облаштували новий КПВВ із санітарними зонами, пунктами надання адмінпослуг, медичними пунктами.
 • Українська сторона працює над визначенням нових пунктів розведення сил.
 • Влада не припиняє надавати соціальні послуги громадянам із тимчасово окупованих територій. Зокрема, абітурієнти отримали можливість вступати до українських вищих навчальних закладів за спрощеною процедурою.
 • Окрім того, завдяки досягненню команди Зеленського Україні вдалося врегулювати газові відносини з Росією. Цю перемогу Корнієнко описав так: "завдяки цьому наш бюджет отримав мільярди доларів, які "Газпром" виплатив України за рішенням Стокгольмського арбітражу. Також було підписано вигідний за час незалежності контракт на транзит газу".
 • Наразі Росія хоче зрозуміти, яку політику стосовно неї провадитиме новобраний президент США Джо Байден. Саме від політики Штатів залежатиме поведінка Росії у подальших переговорах.
 • Під час переговорів щодо Донбасу влада мусить зважати на спадщину, яку залишив Порошенко". Зокрема, це так звана формула Штайнмаєра.
 • Команда Зеленського прагне досягти тривалого миру на Донбасі, який "передбачає повну деокупацію, виведення найманців і російських військових, демілітаризацію та відновлення політичного процесу".
 • Встановленням режиму тиші команда Зеленського змогла дати сигнал українцям по обидві сторони лінії фронту: нам потрібен мир, і ми робимо все, щоб його досягти.
 • Наразі необхідно провести нову зустріч "нормандської четвірки". Команда Зеленського готова до неї ще до кінця 2020 року.

Що кажуть в Офісі Президента

Речниця президента Юлія Мендель назвала зустріч "нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня 2019 року історичним днем.

"Пам’ятаю нервову напруженість, коли вони сідали за круглий стіл, кожну емоцію, рух, за яким спостерігали не лише ми, затамувавши подих, але й пів світу", – наголосила Мендель.

нормандський формат домовленості путін зеленський
Про що домовилися учасники паризького саміту в грудні 2019 року / Інфографіка 24 каналу