Про це 24 каналу розповів експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса. Він каже, що у візиті Байдена на Близькій Схід є дві головні теми.

До теми Новий поворот сюжету, – Семиволос про поставки радянської зброї Україні

За словами експерта, перша тема – це буде спроба Байдена вмовити Саудівську Аравію наростити видобуток нафти.

На його думку, президент США проситиме, щоб вони "викинули" на світовий ринок більше нафти, аби стабілізувати ціни хоча б до 100 доларів.

Бо якщо ціни на нафту будуть і надалі зростати, це нівелюватиме санкції проти Росії, бо вони зможуть отримувати надприбутки і відповідно постійно наповнювати бюджет,
– пояснив Куса.

Він зазначив, що друга тема – це спроба схилити Саудівську Аравію та Ізраїль до співпраці, щоб вони стали наступними лідерами регіону після того, як США зменшить свою залученість в регіональні справи.

"США не хочуть займатися Близьким Сходом. Але для того, щоб цей регіон залишався стабільним, де захищені інтереси Вашингтона, має бути сформована регіональна коаліція, куди увійдуть дружні країни – це Ізраїль та аравійські монархії", – зауважив експерт.

Тобто, як запевняє Ілія Куса, це дві головні теми, і заради них Байден поїхав до Саудівської Аравії.

Ілія Куса про завдання Байдена на Близькому Сході:


До слова, видання The New York Times вважає, що Джо Байден під час візиту на Близький Схід спробує домовитися там про радянську зброю для України.