Як розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі телемарафону, забезпечити Україну світлом на свята дозволили кілька факторів.

Важливо Відключення світла в Україні 9 січня: графіки та перелік міст

Серед них:

  • тепла погода;
  • канікули на заводах та великих підприємствах.

Директор Центру досліджень енергетики пояснив, що світло не вимикали, бо промисловість не працювала, а відтак споживання різко впало, що дозволило переорієнтувати цю електроенергію на потреби споживачів.

Водночас десятки підстанцій все ще пошкоджені або взагалі розбиті. На жаль, цю ситуацію швидко змінити не вдасться,
– зауважив Харченко.

За його словами, в Україні вже доволі давно не застосовували аварійних відключень електроенергії. Однак гарантії того, що така ситуація зберігатиметься і надалі – немає. Він додав, що зараз очікується похолодання, що може вдарити по нашій енергосистемі ще більше.

"Ситуація залишається складною. Дефіцит відсутній особливо у Київському регіоні. Це треба розуміти. Головна мета енергетиків зараз – це ремонтувати швидше, відновлювати швидше, ніж ворог знову атакує", – підсумував Олександр Харченко.

Яка зараз ситуація в енергетиці і на що можна розраховувати

  • Ситуація в енергетичній системі України досі залишається складною, але контрольованою. Енергетики постійно працюють, а кілька важливих факторів допомогли пройти перший тиждень нового року з меншою кількістю відключень.
  • Як розповів експерт з енергетики центру Разумкова Максим Білявський, зараз настає період, коли сонячного світла ставатиме все більше, тому Україна частіше використовуватиме альтернативну електроенергію, яка допоможе балансувати локальні мережі.