А саме в частині проведення ремонтів та відновлення обладнання енергосистеми. Про це 24 Каналу розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Важливо Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

Як тепла погода допомагає енергосистемі

Директор Центру досліджень енергетики повідомив, що ремонт енергетичної системи триває цілодобово та не залежить від погоди. Втім, у теплу погоду він відбувається набагато простіше та швидше.

Так, здебільшого ремонт енергетичного обладнання відбувається просто неба, а зараз для роботи спеціалістів є комфортні та теплі умови.

Крім того, внаслідок "плюсової" температури знижуються витрати палива, вугілля та газу. Тож українці зможуть впевненіше себе відчувати щодо наступних місяців, які будуть непростими. Так, невдовзі нам можуть знадобитися усі наявні резерви.

Зараз ця погода дуже допомагає нам, зокрема економити паливо та зробити більшими наші резерви й водночас працювати над тим, щоб люди отримували електрику,
– пояснив директор Центру досліджень енергетики.

Харченко пояснив, як тепла погода допомагає енергосистемі: дивіться відео

Яка ситуація зі світлом: коротко

  • Енергосистема України зазнала вже 11 хвиль масованих ракетних та 14 безпілотних атак, які завдали значних пошкоджень генерації та магістральним мережам. В Укренерго повідомили, що минулі декілька днів були складними для наших енергетиків. Ворог знову намагався залишити українців без світла.
  • Утім, українська енергосистема витримала ці атаки й люди залишалися переважно зі світлом, а все завдяки роботі Міністерства енергетики України, Укренерго та інших суб'єктів господарювання в енергетичній галузі.
  • Експерт з енергетики центру Разумкова Максим Білявський зазначив, що вжитий українськими енергетиками комплекс заходів дозволив нашим громадянам пройти святкові дні з мінімальним дефіцитом електроенергії в енергосистемі. На його думку, мінімальна кількість відключень буде тривати ще щонайменше 7 – 10 днів.
  • Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що для того, щоб відновити українську енергосистему до того стану, який був до російських терористичних обстрілів, потрібні роки. Отже, вимкнення світла будуть навіть після завершення війни з Росією.