Про причини ударів "Оніксами" по Одеській області в ефірі телемарафону розповів речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат. Востаннє такі ракети ворог використав вночі 23 вересня – на жаль, є влучання.

Дивіться також Вбивця "Москви" та ракетний суверенітет: чому український "Нептун" так жахає Росію

Особливості ракет "Онікс"

Юрій Ігнат пояснює, що "Онікси" мають обмежену дальність дії – до 600 кілометрів в залежності від висоти. Оскільки це протикорабельна зброя, то чим нижче знаходиться точка пуску, тим менше пролетить ракета. Радіус може зменшитися вполовину від максимальної відстані.

Куди можуть діставати "Оніксами" – туди вони й б'ють. Це, нагадаю, протикорабельна ракета, яка може бити й по береговій лінії,
– пояснив Ігнат.

Ворог використовує все доступне озброєння для атак. Окупанти обирають той тип ракет, який вважають найбільш раціональний на тому чи іншому напрямку. "Онікси" допомагають їм економити інші "Калібри" чи ракети типу "Х" – ті ракети можуть долати більшу відстань.

"Онікс" не може атакувати цілі далеко всередині території України, саме тому їх використовують для така на Одеську та Миколаївську області.

Російські атаки української території

  • Росіяни використовують для атак по Україні кілька летовищ, розташованих у тимчасово окупованому Криму. Однак окупанти можуть перебазувати свою авіацію з півострова, побоюючись ударів українськими ракетами.
  • Окупанти, ймовірно, надалі атакуватимуть Україну більшою кількістю дронів-камікадзе. Вони розтягують свої атаки, щоб українці перебували постійно у тривозі.
  • Юрій Ігнат наголошував, що Україні потрібно підсилити протиповітряну оборону малого радіуса. Вона здатна ефективно в автоматичному режимі знищувати "Шахеди" – збивати дрони ракетами неефективно та дорого.