Коли в Росії кажуть, що до перемовин Олександра Лукашенка з опозицією не можна допускати Захід, то використовують події 21 лютого 2014 року. Про це в прямому ефірі на 24 каналі розповів кореспондент УНІАН у Росії – Роман Цимбалюк.

Важливо Протести в Білорусі та Революція Гідності: у ЄС пояснили різницю

Він пригадав, що тоді Віктор Янукович підписував угоду з опозицією при посередництві європейців, проте і росіяни там також були.

"Цікаво те, що на медалі, яку вони називають "За повернення Криму", стоїть дата 20 лютого. Тобто коли Янукович був в Києві, росіяни почали операцію по захопленню українських територій. Це важливо, тому що зараз вони проводять паралелі з Україною в контексті Білорусі", – додав Цимбалюк.


Хроніка подій Євромайдану/ Інфографіка 24 каналу

Що відомо про протести у Білорусі: головне

  • Після президентських виборів 9 серпня, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко, у Білорусі почалися масові протести.
  • Силовики використовували світло-шумові гранати, сльозогінний газ, водомети й вогнепальну зброю. Понад 7 тисяч людей затримали, з них 600 подали заяви про насильство з боку міліції.
  • Після кривавих розгонів протестувальників протести поновилися з новою силою. До протестів у різних містах додалися ще й страйки на заводах та підприємствах.