Через це у них склалася своя культура, яка багато в чому заснована на цінностях виживання – треба бути сильним, треба вміти постояти за себе. Про це у своєму відеоблозі "Безумный мир" на 24 каналі розповів Іван Яковина.

Цікаво У вбивстві Джорджа Флойда звинувачують вже чотирьох поліцейських

Він пояснив, що майже єдиною доступною для них кар'єрою була саме злочинна банда, тому ситуація дуже складна.

Наприклад, темношкіра дитина, яка любить вчитися, читає книги, захоплюється фізикою, стає чужим для своїх же. Часто його обзивають, над ним знущаються в тому сенсі, що він типу хоче стати "білим", а це – образа,
– заявив Іван Яковина.

"Якщо ж така дитина якимось дивом потрапляє в хорошу школу, де вчаться діти багатих білошкірих, то його починають пресувати однокласники через колір шкіри і бідності", – додав міжнародний оглядач.

Яковина пояснив, що це замкнуте коло з 2 причин:

► В таких умовах саме життя виштовхує багатьох темношкірих в злочинний світ.

► Поліцейські, які за службовим обов'язком постійно мають справу зі злочинцями, поступово починають думати, якщо дуже багато злочинців темношкірі, то і всі вони – злочинці. А зі злочинцями розмова одна – коліном на горло і "Мовчи, тварюка!". Ось так і з'являється системний расизм в американській поліції.

Читайте також Трамп готовий використати війська для придушення протестів попри позицію Пентагону

"Навіть ліберальний коп через якийсь час починає бачити в темношкірих людей потенційних бандитів. А в США будь-хто може купити собі пістолет, тому бандити там озброєні. В результаті американські поліцейські дуже часто поводяться з темношкірими чоловіками так, якщо б перед ними був важко озброєний бойовик, а не простий дядько Вася, який в тапках в магазин вийшов", – повідомив Яковина,.

Дивіться відеоблог Івана Яковини:

Протести у США через смерть Джордж Флойда

  • 25 травня поліцейські жорстоко затримали темношкірого Джорджа Флойда. Чоловік намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з поліцейських застосував задушливий прийом, ставши коліном на шию. Флойд помер, а перед смерттю благав відпустити, бо "не міг дихати". Цей вислів став одним зі слоганів масових протестів.
  • США охопили протести, заарештували понад 4 тисячі людей. До мітингувальників долучилися радикально налаштовані люди, які б'ють інших протестувальників, грабують магазини та спалюють чужі авто.
  • Протести вже вийшли за межі США. Зокрема, мітингували у Парижі, Амстердамі та Лондоні. У Вашингтоні та в інших великих містах США оголошено комендантську годину. Під час протестів є постраждалі й серед силовиків, і серед мітингувальників.