Демонстранти тримали у руках плакати з надписом "Справедливість для Джорджа Флойда", пише видання BBC.

Важливо Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести і чому про нього говорять зірки

Справедливості протестувальники вимагали, зокрема, і перед американським посольством. Туди вони прийшли з плакатами, написи на яких стосувалися вбитого хлопця:

  • "Я не можу дихати";
  • "Життя темношкірого – важливе";
  • "Немає місця для расизму".

Під час акції під посольством США британська поліція заарештувала 5 протестувальників. Усі вони молоді люди у віці від 17 до 25 років.

вбивство Джорджа Флойда, протест у Лондоні
Акція протесту під посольством США у Лондоні / фото EPA

Також протест відбувся й в іншому британському місті – Манчестері. Інформації про затриманих там немає.

Та однією Великою Британією протести у Європі не обійшлися. Через вбивство Джорджа Флойда люди вийшли на вулиці і в німецькій столиці Берліні.

вбивство Джорджа Флойда, протест у Берліні
Акція протесту в Берліні через вбивство Джорджа Флойда / фото EPA

Дивіться сюжет 24 каналу про хвилю протестів у світі: відео

Вбивство Джорджа Флойда і протести у США: коротко

Масові протести у Сполучених Штатах Америки стали наслідком вбивства темношкірого хлопця Джорджа Флойда. Його при затриманні задушив працівник поліції.

Справу спершу хотіли "злити". Мовляв, Флойда затримали через фальшиві гроші, а при затриманні він чинив опір. Тож сам собі винен.

До слова Через протести у США вперше за 28 років вивели армію на вулиці: відео

Усе змінилося, коли в мережу потрапило відео затримання. На ньому видно, що хлопець не чинив жодного опору, а навпаки просив не вбивати його і кричав, що задихається. Натомість поліцейський, схоже, що отримував задоволення від цього.

Через це у США здійнялися протести, а багато зірок підтримали протестувальників. Справа отримала й політичне забарвлення, коли протест підтримав і головний конкурент Трампа на виборах Джо Байден.

Згодом протести у США переросли у справжні погроми. Протестувальники трощили магазини, а влада вивела армію на вулиці й ввела в окремих штатах комендантську годину.

Вбивство Джорджа Флойда: дивіться відео