Однак лише на початку 2023 року з мертвої точки зрушило питання надання Україні сучасних танків, зокрема, німецьких Leopard. Про те, чому так довго нашій державі не надавали танки, розповів в інтерв'ю генерал-лейтенант, екскомандуючий армії США у Європі Бен Ходжес, пише 24 Канал.

Варте уваги Смертельний звір: все, що відомо про танки Leopard і чому саме вони потрібні Україні

Чому партнери довго не надавали сучасні танки

Він зазначив, що процес виконання завдань був поступовим з різних причин. Серед них й стурбованість світу можливістю ядерної ескалації.

Тому вони дуже обережні в тому, що надають. Крім того, існують різні юридичні причини, і тому збереження Альянсу разом також було важливою частиною цього процесу,
– сказав Бен Ходжес.

За його словами, станом на лютий 2023 року партнери України, яких уже понад 50 і серед яких є усі країни НАТО, надають свої сили та засоби нашій державі. Однак роблять це не так швидко, як потрібно. "Але це відбувається", – підкреслив генерал-лейтенант. Також він зазначив, що йому хотілося б, щоб рішення ухвалювали швидше.

Західні танки допомагатимуть проривати російську оборону

Сучасні танки, які повинні відправитися на фронт в Україні для боротьби проти росіян, стануть важливим внеском у здатність нашої держави прорвати російську оборону. Однак, за словами Бена Ходжеса, це трапиться тоді, коли Генеральний штаб вирішить, що час настав.

Тож незалежно від того, чи є вони там зараз, чи будуть готові до використання через два місяці, чи ще колись, я думаю, що Генеральний штаб прийме найкраще рішення про те, як інтегрувати ці нові танки,
– сказав генерал-лейтенант.

Він наголосив, що здебільшого це будуть танки німецького виробництва Leopard. Вони "стануть дуже хорошим та бажаним доповненням до українських бронетанкових сил".

Західні сучасні танки для України: останні новини

  • 14 лютого глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що танки Leopard Україні нададуть 8 держав. Мовиться про Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди. Разом з ними три держави відправлять Збройним Силам системи ППО Patriot.
  • Так, лише Норвегія вирішила передати Україні вісім танків Leopard 2. Однак разом з ними захищатимуть нашу державу й до чотирьох танків спеціального призначення.
  • Варто зазначити, що 105 українських військових уже опановують танки Leopard-2 у Німеччині та Польщі. Навчання розпочалися з 13 лютого, а завершитися повинні до кінця першого кварталу 2023 року.