У середу, 10 травня, розпочалась зустріч Військового комітету НАТО. Присвячена вона, за словами його голови адмірала Роба Бауера, російській агресивній війні проти України.

Дивіться також Залізний генерал, що "мутить двіж": біографія Головнокомандувача ЗСУ Залужного

"Участь неможлива навіть через відеозв'язок"

Власне, військовий пояснив, чому на цьому заході немає Валерія Залужного. Він сказав, що напередодні отримав лист від українського Головнокомандувача, у якому йдеться про те, що ситуація на полі бою не дозволяє бути присутнім йому на конференції.

Його участь навіть через відеозв'язок є неможливою з огляду на складну оперативну ситуацію в обороні проти російської агресії. Наші кращі побажання з українськими захисниками. Ми сфокусовані отримати оцінку Валерія від його військового представника про останній розвиток ситуації на місцях, де українці воюють за те, що за правом їм належить,
– констатував адмірал.

Водночас він наголосив, що Росія перебуває на 15-му місяці широкомасштабної війни, яка нібито "мала тривати три дні".

Також, використовуючи образи з міфології та апелюючи до нашої держави й ворога, Бауер заявив, що "Голіаф хитається, тому що Давид продемонстрував виняткову стійкість та тактичну майстерність".

Що відбувається на фронті

  • Слід сказати, що ситуація на полі бою справді напружена. Голова військової адміністрації Сєверодонецького району Роман Власенко повідомляв, що ЗСУ намагаються здійснювати контратаки біля Кремінної та Білогорівки.
  • Окрім того, тривають запеклі бої за Бахмут та Мар'їнку. Однак українським воїнам вдається потрохи досягати успіхів. Власне, з'явились повідомлення, що наші захисники розбили підрозділ 72-ї бригади Росії під Бахмутом.