Про це повідомив глава правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі УП.

Дивіться також Коли завтра в Україні відключатимуть світло

В Укренерго пояснили зростання тривалості і кількості відключень

Відповідно до спостережень спеціалістів Укренерго, поточне добове споживання електричної енергії суттєво більше, ніж це було 2 – 3 тижні тому. Це і є першим важливим фактором у зростанні кількості відключень та зменшенні тривалості постійного електропостачання для побутових споживачів.

Другим важливим фактором виступає збереження високої температури повітря в більшості країн Європи. Це має вплив не лише на збільшення споживання електроенергії в Україні, але й на спроможності енергетичних систем країн європейського континенту щодо імпорту електроенергії в Україну. Саме тому імпорт з європейських країн суттєво зменшився.

Третій і не менш важливий факторінтенсивність обстрілів. Удари окупаційних військ Росії зменшують спроможність енергетичної системи генерувати та розподіляти електроенергію.

Ще одна особливість поточного періоду – продовження активної літньої ремонтної кампанії на більшості генерувальних потужностей України. За словами глави Укренерго, відповідна ремонтна кампанія збільшить стійкість та безпеку експлуатації електростанцій під час осінньо-зимового сезону.