В усіх областях України завтра, 2 липня, застосовуватимуть графіки відключення світла. Передбачається, що вони діятимуть впродовж доби.

Дивіться також Люди були без світла: у Львові горіла трансформаторна підстанція

Що буде зі світлом завтра

В Укрнерго зазначили, обленерго будуть залучати три черги відключень одночасно упродовж всієї доби. Як причину вказали значне зростання енергоспоживання через спеку.

Актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах. Коли світло є – споживайте, будь ласка, ощадливо,
– йдеться у повідомленні компанії.

Нагадаємо, що 1 липня теж застосовуються графіки відключення протягом доби. Кількість черг графіків погодинних відключень буде збільшена з 16:00 до 24:00 через зростання споживання у зв’язку зі спекою.

Коли зникне дефіцит електроенергії в Україні

Вже кілька місяців для українців обмежують електроенергію. Головна причина застосування обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по українській енергосистемі. Для подолання дефіциту залучають імпорт та аварійну допомогу з країн Європи. Однак цих заходів недостатньо.

Міжнародний валютний фонд очікує, що у 2024 році середній дефіцит електроенергії в Україні сягатиме близько 10 відсотків. Водночас у фонді вважають, що надалі він зменшуватиметься. Він поступово знизиться протягом 2025 року і буде усунений до початку 2026 року.

Раніше в Yasno поділилися песимістичним сценарієм. Там спрогнозували великий дефіцит електроенергії й 12-годинні відключення світла взимку. Водночас уточнили, що ситуація може покращитися або погіршитися, залежно від ремонтів енергетичних об'єктів.