Відставка Старуха не була неочікуваною. Про це для 24 Каналу розповів депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко.

До теми Усі заступники голови Запорізької ОВА складуть повноваження після його відставки

"Депутати обласної ради насправді давно вже знали, що таке може бути, чекали цього. Всі розуміли, що Старух не займався розв'язанням конфліктів, які виникали. Він намагався мирно все розв'язати. Він нічого не робив для того, щоб ухвалювати кадрові рішення або робити дії для врегулювання ситуації. Це все мало призвести до того, що чаша терпіння у всіх переповниться", – сказав Лишенко.

Ймовірні причини звільнення

За словами депутата, кожен скандал не закінчувався нічим. За його словами, були проблеми з гуманітаркою, потім виявилось, що Євген Балицький досі є депутатом обласної ради.

"Крім цього, у нас єдина обласна рада в Україні, яка за період повномасштабного вторгнення не провела жодної сесії. Так було зручно ОВА, але так не може бути постійно", – розповів Лишенко.

Зверніть увагу – Сергій Лишенко про звільнення керівника Запорізької ОВА: дивіться відео

Депутат додав, що першим заступником голови облради є Любім – депутат від "Опозиційного блоку" і друга людина в списку після Балицького. Крім цього, є колаборантка Галина Данильченко. Лишенко сказав, що громадськість незадоволена, але ніхто цю проблему не розв'язує.

"У нас Балицький був на нараді 22 лютого, коли в адміністрації розв'язували питання щодо посилення обороноздатності області. Маємо такі наслідки. З подачі Балицького вирішили нічого не робити. Старух на це пішов. Є нещодавній скандал з відсутністю допомоги постраждалим від обстрілів мешканцям. Це все наклалося і маємо що маємо", – зазначив Лишенко.

Керівник для мирного часу

Лишенко вважає, що такі події у Запорізькій області виникли через відсутність політичної волі у Старуха.Депутат пригадав, що коли вже колишній очільник ОВА обійняв посаду, то теж тривав конфлікт. Обласна рада восени 2020 року не могла обрати належного керівника. Депутат зазначив, що є кілька сил, які не могли між собою домовитися.

Прийшов Старух, всіх помирив і залучив до процесів. Начебто все нормалізувалося. Він керівник мирного часу й не був здатен керувати у воєнний час, – вважає Лишенко.

Кадрові зміни у владі: що відомо

  • Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко 23 січня написав заяву на звільнення. Його посаду обійме Олексій Кулеба, який був керівником Київської ОВА.
  • З посади заступника генерального прокурора пішов Олексій Симоненко. Звільнення пов'язане зі скандальним відпочинком в Іспанії.
  • Навколо Міноборони виник скандал із закупівлею їжі для військових за завищеними цінами. У відомстві вважають, що звинувачень є необґрунтованими. Після цього у відставку пішов заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов.
  • На тлі скандалу із закупівлями звільнили директора департаменту закупівель Міноборони.
  • Також посади втратили заступник міністра розвитку громад Іван Лукеря, заступник міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода, заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
  • Кабмін також погодив звільнення голів Дніпропетровської, Київської, Сумської, Запорізької та Херсонської областей.
  • Вже 25 січня стало відомо, що генпрокурор Андрій Костін звільнив голів Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Чернігівської обласних прокуратур.