Новий політичний сезон Президент почав з компліментів.

"Уряди – два Кабміни Арсенія Яценюка і третій – Володимира Гройсмана – не мали іншого вибору, ніж йти на дуже жорсткі, принципові й непопулярні кроки. Я повністю підтримую їх", – зазначив Президент України Петро Порошенко.

Читайте також: У БПП прокоментували об’єднання з "Народним Фронтом": це поки намір

Порошенко на всю країну похвалив Яценюка. Того самого на усунення котрого, за словами втікача Олександра Онищенка, не пошкодував аж 30 мільйонів доларів. Комплімент Гройсману теж не заради годиться. Президент намагається реанімувати власну команду, каже Сергій Лещенко, бо наразі в БПП є кілька центрів впливу. Власне, зустріч фракції того ж дня на дачі в Порошенка – одна з таких спроб.

У фракції відверте коливання і розброд. Багато центрів впливу. Крім Порошенка, група орієнтується на Кличка, на Гройсмана та Луценка,
– заявив народний депутат фракція БПП Сергій Лещенко.

Одночасно із рихтуванням власної команди, президент підморгує і "Народному фронту", бо той грає на одному з президентським блоком електоральному полі. Проте інтерес Порошенка – не лише парламентські вибори.

"Якщо інтеграційний процес між "Солідарністю" і "Народним фронтом" відбудеться, то очевидно, що висунуть єдиного кандидата в президенти і, швидше за все, це буде Порошенко. Тут я думаю немає ніяких сумнівів. Але питання в тому, що в Україні багато посад, де можна себе реалізувати. Будуть відповідні домовленості", – розповів політолог Сергій Таран.

Читайте також: Триповерховий літак, який не може злетіти, – політолог про об’єднання БПП і НФ

Пропозицію на об'єднання "фронтовики" не проігнорують. Яценюку доведеться забути про образу. По-перше, його партійне "дітище" має низькі рейтинги, по-друге, до злиття підштовхує консолідація опозиційних сил. Прорив Саакашвілі кордону показав, що тим є довкола кого об'єднатись.

Вороги з того боку – це і Саакашвілі, і Тимошенко. Спільні вороги об'єднують, тому нинішня історія буде зміцнювати союз БПП і "Народного фронту", між Порошенко і Яценюком, думаю, і Аваковим,
– пояснив політолог Володимир Фесенко.

Проте не всі нинішні члени БПП і "Народного фронту" в захваті від об'єднання. Зокрема, Андрій Парубій категорично проти. Розповів на правах аноніма один із керівників "народного фронту" виданню "Українська правда".

Частина експертів теж сумнівається в об'єднанні. Прогнозують зворотній процес. Загалом, і ті, хто вірить у злиття, і ті, хто бачать підстави для створення кількох нових проектів – суголосні, що станеться це до Нового року. Або ж не відбудеться взагалі.