Про це написав журналіст і політолог Віталій Портников у своєму блозі на сайті "Liga.net".

Читайте також: Портников назвав територію, на яку незабаром вторгнуться російські війська

Він зазначив, що саме через незамінність української системи транзиту газу, президент РФ Володимир Путін буде змушений припинити військовий тиск і посилити політичний. Це стало зрозуміло, після відповідної заяви голови "Газпрому" Олексія Міллера.

Україні надається унікальний історичний шанс для державного будівництва. У нас є час і у нас буде мир. Справа тепер тільки в тому, як ми використовуємо цей шанс. Слова Міллера означають, що великої війни на українській території не буде. Не буде не в найближчий час а не буде ніколи, принаймні, поки Європа використовує російський газ,
– наголосив політолог.

Портников вважає, що в найближчі роки Москва почне робити власні зусилля для відновлення територіальної цілісності України.

"Нам повернуть Донбас, почнуть переговори по Криму. Тому що і Донбас, і Крим потрібні були Росії як плацдарми для наступу на Україну. Наступ, який не відбудеться, тому що збереження української ГТС (газотранспортна система – "24") для російських потреб виключає використання авіації і танкових армій, що необхідно для швидкої успішної кампанії", – вважає він.

За словами політолога, для Росії дуже важливе збереження енергетичних інтересів, адже від цього залежить матеріальне збагачення і Росії і особисто Путіна з його оточенням. Тому Кремль спробує повернутися до моделі державно-політичної співпраці з Україною.

"Не будемо забувати, що "Газпром" не дарма називають "гаманцем Путіна", – зазначив Портников.