Росіяни постійно роблять задоволене обличчя і стверджують, що у них все чудово, але це не так, розповів Дмитро Кулеба в ефірі проєкту "Свобода слова".

Цікаво: У Путіна анонсували зустріч із Зеленським: можуть відійти в сторонку і поговорити там 30 хвилин

Важливими чинниками, чому Росія погодилася зустрітися, є і різні юридичні процеси, що тривають на міжнародному рівні. Так само варто не забувати, що Росія повернула нам захоплені кораблі. Розтрощеними, але повернула,
– наголосив віцепрем'єр.

Резюмуючи, він підкреслив, що тепер усе залежить від мистецтва дипломатії та самих політиків, які збируться на нормандській зустрічі у Парижі.

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.