Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Крим за кораблі не продаємо, – Геращенко різко прокоментувала заяву Путіна

За словами фахівця, заява Путіна не випадково з'явилася після того, як міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель знову сказав про те, що з Росії треба поетапно знімати санкції, таким чином начебто стимулюючи загарбника до виконання мінських угод. Путін, вважає Снєгирьов, намірами про передачу військової техніки продемонстрував готовність до деяких кроків по відношенню до України.

Плюс, зауважує експерт, заява пролунала в слушний момент, коли в американських ЗМІ з’явилася інформація, що американські протитанкові комплекси "Джавелін" будуть розміщені на Яворівському полігоні на Львівщині. Хоча, говорить Снєгирьов, яка з них користь на полігоні за півтори тисячі кілометрів від зони бойових дій?

Це легка іронія або навіть чекістський сарказм Путіна відносно Заходу щодо їхньої позиції про надання Україні летального озброєння. Президент РФ показує: "Не даєте ви летальну зброю вже четвертий рік, так Росія може надати. Нехай Україна забирає свій металобрухт". Цим показується, що Росія ніби не є стороною і учасницею конфлікту з Україною,
– підкреслює Дмитро Снєгирьов.

Крім того, наголошує військовий експерт, у цій заяві є ще хитрість. За словами Снєгирьова, що б не зробила Україна, ми опинимося в програші. Тому що забрати цю зброю – визнати анексію Криму, і те що Росія не є окупантом. Але, з іншого боку – це наше майно.

Снєгирьов також звертає увагу на слова Путіна, що після врегулювання ситуації на Донбасі буде стабілізація відносин між РФ і Україною. На його думку, Путін знову підкреслив, що Україні і Росія начебто є частинами одного народу. Це конкретний і чіткий сигнал, що Росія розглядає Україну як зону свого військово-політичного впливу. І наша незалежність і державність ставиться під питання.

Нагадаємо, Путін заявив, що готовий передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму, яка перебуває у жалюгідному стані. За його словами, Росія готова передати військові кораблі України, які в Криму ще є, і авіаційну техніку, бронетехніку, яка "перебуває вся в такому жалюгідному стані". При цьому склад боєприпасів, який зберігається у Криму, Росія не готова передати українській армії.