Пряма трансляція на
Останні випуски

Чому російська влада боїться звільняти Олега Сенцова

Український політв'язень Олег Сенцов голодує вже 48 день, натомість в Кремлі заявляють, що не помилують кримчанина, попри прохання Генсека Ради Європи. Речник Путіна Пєсков заявив, начебто, звернення чиновника не може бути підставою для звільнення українця.

Людмила Денісова і Тетяна Москалькова хотіли одночасно відвідати своїх бранців, але російська омбудсвумен відвідала Олега Сенцова без Денісової.

Читайте також: У Москві навпроти Кремля з'явилось прізвище Сенцова

Українська ж омбудсвумен провела біля воріт колонії весь день. Людмила Денісова заявила, що в Росії порушили домовленості між президентами країн про одночасні відвідини політв’язнів.

Ніхто і не думає виконувати якісь домовленості та ті гарантії, які були надані президентом Росії Володимиром Путіним, щоб я могла безперешкодно отримати доступ до всіх політв’язнів. Наразі ми досі не знаємо, що відбувається з Сенцовим,
– сказала Денісова.

Акторка Римма Зюбіна розповіла, що написала Олегу про те, що розмовляє з ним, а він відповів "Лист твій отримав того ж дня, коли й отримав лист від своєї матері. І ти знаєш, мабуть, ось те, що ми розмовляємо самі з собою, воно є і в моїй сім’ї. Мама написала, що постійно розмовляє зі мною, я постійно розмовляю зі своєю донькою". 

В Росії ж повинен теж… вибух колись статися. Українець Сенцов з російським прізвищем, який в анексованому Криму не вітав хлібом-сіллю росіян, а ходив з жовто-блакитним прапором – його ім’я може стати поштовхом до того, що станеться в Росії. Я говорю про зміну влади, про зміну філософії,
– відповіла Зюбіна.

Олег Сенцов листується з рідними. Всі його листи читає його син, у якого аутизм. А його подруга – продюсер Анна Паленчук отримала від бранця Кремля творче прохання – зробити п’єсу. У грудні планують зйомки фільму, а раніше, в листопаді, й театральну виставу.

Читайте також: Помилування Олега Сенцова: адвокат сповістив важливу інформацію

Адвокат Олега Сенцова запевнив, що у російській колонії політв'язня не готують до обміну. А звільнити Сенцова може лишити лише один політик у світі – президент Туреччини Ердоган.

Це підтвердив і колишній політв'язень Артем Чийгоз, якого випустили з колонії на прохання Ердогана. Він особисто просив президента Туреччини врятувати Олега. Чийгоз впевнений, що українці повинні продовжувати акції та тиски на Росію заради звільнення всіх політв’язнів.

Більше про ситуацію з Олегом Сенцовим – дивіться у повному випуску "Крим.Реалії".

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі