Чи були це реактивні "Шахеди", в ефірі телемарафону відповів речник командування Повітряних ЗСУ Юрій Ігнат, передає 24 Канал.

Дізнайтеся більше Понад 60 збитих дронів та 6-годинна тривога: деталі масованої атаки на Київ 25 листопада

Реактивні чи ні

"Цілком зрозуміло, що це не реактивні", – підкреслив спікер.

Зауважив, що Іран показав перспективну модель "Шахеда". Втім, невідомо, що вони виготовляють, у якій кількості і яка взагалі буде доля реактивного безпілотника.

Юрій Ігнат також припустив, що можливо, окупантам сподобалася ідея щодо чорного кольору. Водночас наголосив, що окупанти й раніше удосконалювали як дрони, отримані від Ірану, так і власного виробництва. Зокрема, використовуючи певні композитні матеріали для меншої сітловідбивальної поверхні.

Зараз ми бачимо, що використали вони карбон, який є поглинальним матеріалом для власне радіолокаційного сигналу,
– зазначив речник.

Зауважив, що карбон сам по собі може бути чорним.

Це ускладнить роботу протиповітряної оборони, а саме візуальну прив'язку до цілі мобільних вогневих груп, тих, кому потрібна візуальна прив'язка. Власне, це буде теж проблемою. Але, як бачите, зараз впоралися навіть з таким викликом,
– підкреслив речник.

Цікаво Група БпЛА кружляла і чекала на іншу, щоб масовано атакувати, – Ігнат про атаку на Київ

Коротко про модернізовані іранські "Шахеди"

  • У листопаді Іранський університет аерокосмічних наук та технологій "Ашура" публічно представив новий реактивний ударний безпілотник.
  • Реактивна версія "Shahed-136" отримала назву "Shahed-238".
  • Також заявили, що нібито дрон має аж три версії. Зокрема, відрізняється різними системами наведення.
  • До речі, фюзеляжі нового "Шахеда" мають чорний колір. Це пов'язують, зокрема, з можливим застосуванням радіопоглинальних матеріалів.