Західні аналітики зауважують, що коли Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну, флот, який базується в окупованому Криму, був у центрі подій, запускаючи "Калібри" по військових і цивільних об'єктах вглиб країни, блокуючи доступ до українських портів та погрожуючи своїм десантом.

До теми чорноморський флот росії перейшов в оборону: військовий експерт пояснив, що це означає

"Погане керівництво, старе обладнання, зарозумілість": експерти "пройшлися" по чорноморському флоту росії

Проте Україна завдала значної шкоди російському флоту, потопивши кілька кораблів, у тому числі флагманський крейсер "москва", а згодом понищила морську авіацію на тимчасово окупованому півострові.

Аналітики наголосили, що найбільшою силою кремля є північний флот і перед початком повномасштабного вторгнення путін перегнав звідти підсилення для чорноморського флоту. Загалом чф був досить сильним, щоб стримувати невеликий український флот і очікувалося, що він відіграє велику роль у стримуванні українських сил на Півдні для захисту від очікуваного російського десанту, який так і не з'явився.

У той час, як російські підводні човни час від часу обстрілюють Україну, флот не виправдав очікувань, покладених на нього на початку війни, і зайняв оборонну позицію або в порту, або далеко від берега, щоб уникнути українського нападу. З весни проблеми чорноморського флоту посилилися через погане керівництво, застаріле обладнання та зарозумілість, яким українці були тільки раді скористатися,
– мовиться у повідомленні.

Директор програми вивчення росії аналітичного центру CNA у Вірджинії Майкл Кофман, зауважив, що чорноморський флот показав своє несерйозне ставлення до підготовки. А низка військових для росії катастроф призвела до звільнення командувача флотом адмірала ігоря осипова.

Поки росія хизувалася, Україна вчилася

Українська протикорабельна ракета "Нептун" потопила крейсер "москва", який був символом військово-морських сил росії. Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов розповів, що перед тим, у квітні, ракета "Нептун" вразила фрегат "Адмірал Ессен", але росія змогла збити другу ракету, націлену на корабель через деякий проміжок між пусками. Натомість Україна сприйняла це як урок й випустила дві ракети одночасно під час атаки на "москву". Вони прорвали ППО і змогли потопити флагман.

Подальша битва за Зміїний острів показала, що російський флот не мав відповіді на українські атаки, а втрата острова росією зробила її кораблі в морі ще більш уразливими. Усі аналітики зійшлися на думці, що зараз чорноморський флот окупантів безпорадний.

російська армія слабкіша, ніж передбачалося

Експерти зауважили, що російські сили набагато вразливіші, ніж вони думали. При цьому як на суші, так і на морі:

  • ЗСУ відкинули під Києвом елітні сили та важку бронетехніку росіян,
  • Згодом українські воїни витіснили окупантів з Бучі та Ірпеня,
  • Натомість недбале шифрування зв'язку призвело до регулярних ударів по російських командних пунктах та штабах, що тягне за собою втрату вищих офіцерів, зокрема генералів.
  • В останні тижні військові аналітики були приголомшені тим, що російське командування наполягає на зберіганні боєприпасів на великих складах неподалік лінії фронту.

За словами Кофмана, точні удари ЗСУ по ворожих цілях на суші та у морі, певною мірою, розтягнули війну. Замість короткої та гострої війни путін отримав зовсім інше й, на думку експерта, зараз просто намагається обмежити свої втрати.

До теми – восени ЗСУ можуть отримати винищувачі F-16: дивіться відео