Згідно з заявою, причиною всіх негараздів є те, що суддів призначають у політичний спосіб. Про це в ефірі на 24 каналі сказав голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

До теми Поки Зеленський у США, – у DEJURE пояснили, хто гальмує реформу Конституційного Суду

На суддів КСУ так само впливає Росія

За його словами, єдиним способом подолати кризу є ухвалення і встановлення справжньої процедури конкурсного добору на посади суддів КСУ.

Рік минув, а чорти з політичного пекла і надалі в КСУ.
– наголосив Жернаков.

Він зауважив, що на суддів так само впливає Росія, немає конкурсної процедури добору суддів. А також – ніхто не займається тим, щоб приходили доброчесні професіонали.

Верховна Рада голосуватиме за законопроєкт №4533

Вже 10 вересня Верховна Рада має голосувати за законопроєкт №4533, в якому були поправки про справжній конкурсний добір, але їх викинули члени комітету з правової політики. Натомість як сказав Жернаков, там є положення про те, що на місце судді КСУ можуть претендувати нардепи.

"Мовиться про призначення Ольги Совгирі – депутатки від "Слуги народу" – суддею КСУ. Саме під неї ухвалюють цей законопроєкт, щоб сказати: "Дивіться, ми ж зробили реформу КСУ, що ви хочете?", – сказав голова DEJURE.

Жернаков: Ситуація загрозлива

Експерт пояснив, що є ризики ухвалення законопроєкту в тому вигляді, в якому він є зараз. Жодної реформи не буде кілька місяців, або й років.

Це означає, що потрібно писати та вносити новий законопроєкт. Він повинен проходити всі парламентські процедури, а на це треба, як мінімум, кілька місяців.

Ситуація доволі загрозлива, а ми далі граємо у політичні ігри замість того, щоб запроваджувати справжній конкурсний добір,
– сказав Жернаков.

Він зауважив, якщо ухвалять поправку про те, що нардепам можна претендувати на посаду суддів – таке рішення значно погіршить ситуацію.

Жернаков сказав, чи можна вийти з конституційної кризи: дивіться відео