Таку думку в ефірі 24 каналу висловив російський публіцист Андрій Піонтковський. За його словами, усім процесом керував недосвідчений Касим-Жомарт Токаєв – президент Казахстану.

До теми "Мертве тіло на плечах": чому ОДКБ – це не НАТО та як Путін показує "сили" в Казахстані

"Чудове збіговисько уродів. Соло отримав новачок-дебютант Токаєв", – відзначив Піонтковський та назвав засідання "перформансом".

Токаєв не розумів куди потрапив, – Піонтковський

На думку російського публіциста, президент Казахстану, який очолив засідання, не розумів, куди він потрапив. Це абсолютно розсіяний чоловік у неадекватному стані.

У такому стані, можливо, під якимись наркотиками чи заспокійливими, він кричав про мерзотників, які вривались в морги й викрадали трупи своїх спільників, а потім носили загиблі тіла з поля бою.

Андрій Піонтковський

Російський публіцист

Він пояснив, коли Токаєв говорив про нібито 20 тисяч "терористів", серед яких 10 тисяч вбили, то в результаті виявилось, що немає жодного трупа.

"З живих "терористів" у полон захопили тільки одного. Він виявився відомим в Киргизії піаністом. Інтелігентна людина, яка під катуваннями зізнавалась в якихось злочинах", – підкреслив російський публіцист.

Що таке ОДКБ

ОДКБ – військовий союз на чолі з Росією, що складається з 6 колишніх радянських держав (Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан). Його створили ще у 2002 році. Мета ОДКБ – забезпечити колективну оборону будь-якого члена, який стикається із зовнішньою агресією.

Піонтковський в ефірі Романа Цимбалюка: дивіться відео

Онлайн-саміт ОДКБ: головні акценти

  • Під час засідання Касим-Жомарт Токаєв зробив заяву про спробу державного перевороту в Казахстані. За його словами, всі події 2022 року пов'язані.
  • Володимир Путін же на саміті назвав протестувальників "бойовиками" та навіть забув ім'я президента країни, у яку скерував своїх так званих "миротворців".
  • Офіційна кількість "миротворців" з країн-учасниць ОДКБ становить понад 2 тисячі. Про це стало зрозуміло згідно зі стенограмою саміту та відеозаписом розмови, які опублікували на сайті Кремля.