Проклятий острів

Окупанти вирішили влаштувати собі базу на острові Зміїний. Адже від цього острова не так і далеко до території материкової України – близько 40 кілометрів. Відтак звідти можна проводити розвідку чи навіть планувати штурм українських територій. Тож росіяни розмістили на острові чимало військової техніки, а навколо постійно плавають їхні кораблі чи катери.

Та острів Зміїний претендує на те, щоб стати місцем ганьби та постійних поразок російської армії. Недаремно саме тут пролунала вже легендарна фраза "русский военный корабль, иди на х*й" у перший же день війни. Сказав її прикордонник Роман Грибов, який після цього потрапив в полон.

Варте уваги Не повернувся б живим, якби знали, хто я: автор фрази про "русскій корабль" про російський полон

І його "прокляття" таки спрацювало. Українці затопили крейсер "Москва", якому і була адресована ця фраза. Зробили це за допомогою ракетного комплексу "Нептун", який є виключно українською розробкою. Спочатку 13 квітня було завдано ракетний удар, внаслідок якого виникла пожежа. А 14 квітня корабель пішов на дно, ставши чи не найбільшою втратою росіян у війні проти України. Адже крейсер "Москва" здійснював прикриття інших російських військових кораблів від ракетних ударів. Хоча себе захистити не зумів.

Згодом біля острова Зміїний вдалося затопити два катери типу "Раптор". Вони проводили розвідку поруч в гирлі річки Дунай. Один навіть намагався втекти, коли помітив, що його виявив безплотник "Байрактар". Але ракета, скинута на нього з повітря, таки досягла цілі.

Та й сам острів Зміїний та техніка окупантів на ньому постійно піддаються обстрілу зі сторони України. Не обходиться і без численних жертв зі сторони загарбників. 1 травня стало відомо, що після обстрілу українським військовим вдалося знищити 42 окупантів, три зенітні установки, зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10" та машину зв'язку (серверна із телекомунікаційним обладнанням).

Прицільний удар

Відео нового прицільного удару по техніці ворога на острові Зміїний опублікувало оперативне командування "Південь" 6 травня. На ньому зафіксовано момент влучання у військову техніку ворога, після чого вона враз спалахнула та вибухнула. Тут варто відзначити сам прицільний удар, який завдали українські захисники. Адже техніка стояла під стіною, прикрившись маяком.

У підписі до відео стоїть напис "Чудовий подарунок до свята". А також те, що це "найкраща співпраця родів військ задля нашої перемоги". 6 травня в Україні відзначають День піхоти.

Також у відео використано пісню про "Байрактар". Скоріш за все, удар було завдано саме з цього ударного безпілотника.

Дивіться відео удару по техніці ворога на острові Зміїний