Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону висловив думку, що Третя світова війна почалася у 2008 році, коли Росія напала на Грузію, пише 24 Канал. Наступним етапом війни стало вторгнення Росії в Україну у 2014 році.

Дивіться також В очікуванні бурі: чи вдалося Байдену загасити велику пожежу на Близькому Сході

Данілов вважає, що загострення на Близькому Сході не остання війна, яка буде у світі

На думку Данілова, Третя світова війна у 2023 році перейшла в гарячу фазу.

Третя світова війна почалася у 2008 році, коли Росія напала на Грузію, забрала частину території. Потім була ситуація лютого 2014 року. Просто вона (Третя світова – 24 Канал) знаходилася у такому прихолодженому стані. Зараз перейшла в активну, гарячу фазу,
– сказав він.

Секретар РНБО назвав напад ХАМАС на Ізраїль наслідком загарбницької війни Росії проти України. На його думку, загострення на Близькому Сході – це не остання війна, яку найближчим часом розгорнеться у світі.

"Я впевнений, що це не остання війна, яку найближчим часом будемо з вами спостерігати. Світ прийшов у великий рух. Сьогодні можна стверджувати, що перехід від очікування Третьої світової майже закінчився", – додав він.

На думку Данілова, світові лідери розуміють цей процес, тому зараз найголовніше "поставити крапку, щоб війна не розповзлася".

Гарячі точки у світі: коротко

  • Окрім повномасштабної війни Росії проти України, у світі останнім часом відбулося кілька конфліктів. Одним з них є загострення між Азербайджаном і Вірменією.
  • Так, Азербайджан провів "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабасі та заявив, що відновив свій суверенітет. За даними Politico, Азербайджан незабаром може вторгнутися до Вірменії.
  • У жовтні терористи ХАМАС напали на Ізраїль. Наразі армія Ізраїлю готується перейти до наземної операції в Секторі Гази, щоб знищити бойовиків ХАМАС.
  • Існує ризик загострення між КНДР і Південною Кореєю. Офіційний Сеул вважає, що КНДР може напасти, використовуючи тактику ХАМАС.