Відповідну інформацію у коментарі 24 Каналу повідомила речниця ДБР Тетяна Сапьян. Наразі сторона захисту знайомиться з матеріалами справи.

Дивіться також Порошенко задекларував 37 мільйонів гривень від Угорщини: у "Євросолідарності" відреагували

ДБР про справу Порошенка

Досудове розслідування завершено, сторона захисту знайомиться з матеріалами справи. Коли завершиться ознайомлення, матеріали передадуть в суд. Більше інформації нема,
– повідомили 24 Каналу у ДБР.

Після скерування обвинувального акта стосовно Петра Порошенка до суду, у нього змінюється статус – екпрезидент стає обвинуваченим.

Зазначимо, що у 2021 році Петру Порошенку вручили підозру за двома статтями кримінального кодексу – "державна зрада" та "сприяння діяльності терористичних організацій". Мовиться про справу про купівлю вугілля в "ДНР" та "ЛНР" протягом 2014 – 2015 років. Тоді правоохоронці заявляли, що сума торгів сягала близько 1,5 мільярда доларів.

Справа Порошенка

  • За версією слідства, Порошенко використав свої повноваження президента, щоб незаконно припинити постачання вугілля з ПАР та на вимогу Росії він підписав контракт на постачання вугілля в Україну з окупованих територій Донбасу.
  • У цій справі, окрім Порошенка, фігурував й Віктор Медведчук, а також ексміністр енергетики Володимир Демчишин та бізнесмен Сергій Кузяра.
  • На початку 2022 року Печерський райсуд Києва арештував майно Порошенка. Низка активів та майна колишнього президента досі перебуває під арештом.