Як розповів адвокат Порошенка Ігор Головань, сам нардеп був відсутній на судовому засіданні.

Важливо Порошенко назвав дату, коли повернеться в Україну і заявив, що піде до Венедіктової

За словами адвоката, клопотання про арешт майна Порошенка представили "три невідомі прокурори". Адвокати колишнього лідера вважають таке рішення порушенням усіх процедур. Повний текст ухвали суду обіцяють оприлюднити 14 січня.

Головань розповів про засідання суду адвокатам стало відомо зі смс-повідомлення, яке надійшло напередодні на телефон одного з адвокатів. Розгляд, за його словами, вівся на клопотання прокурора ДБР, однак бюро не має права клопотати до Печерського суду, оскільки перебуває у Шевченківському районі.

Крім того, наголосив адвокат, за чинним законодавством розглядати такі клопотання можна лише у присутності Порошенка. Сам Порошенко зараз перебуває за кордоном, однак вже оголосив, що повернеться в Україну 17 січня.

Позиція Офісу генпрокурора

Як наголосили в ОГ, подача та розгляд клопотання відбулися із дотриманням всіх процесуальних норм.

Раніше у цьому ж кримінальному провадженні також вже накладено арешти на майно інших підозрюваних – народного депутата та вугільного бізнесмена,
– зауважили в Офісі генпрокурора.

У відомстві уточнили, що арешт наклали на об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше майно Порошенка.

Підозра у держзраді: головне

  • 20 грудня ДБР та СБУ оголосили, що Петра Порошенка підозрюють у державній зраді через постачання вугілля на українські ТЕЦ з "ДНР" та "ЛНР".
  • За версією слідства, у 2014 – 2015 роках Порошенко блокував поставлення вугілля з Південно-Африканської Республіки та на вимогу Росії уклав угоду з бойовиками.
  • Свою провину Порошенко повністю заперечує. У цій справ спільником Порошенка фігурує один з лідерів ОПЗЖ та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, який відкидав усі звинувачення. Він перебуває під домашнім арештом.

Політолог заявив, що справа Порошенка може вплинути позитивно на рейтинг Зеленського: дивіться відео