Найбільші сейсмічні впливи можуть бути на південному заході Одеської області. Про це розповів сейсмолог Олександр Кендзера.

До речі Землетруси були й будуть, – сейсмолог НАН розповів, як "турецька стихія" загрожує Україні

Якими можуть бути землетруси в Україні

Кендзера зазначив, згідно з картами сейсмічної небезпеки України, на південному заході Одеської області сейсмічні впливи можуть бути найбільшими. Вони можуть досягати 8 і навіть 9 балів за десятибальною шкалою.

Тому фахівець порадив враховувати в Одесі та в інших регіонах параметри сейсмічної небезпеки, де вже побудований об'єкт, або планують будівництво. Однак сейсмолог зазначив, що катастрофічним наслідкам можливо запобігти.

Потрібно правильно проєктувати будинки

Кендзера зауважив, землетруси, які відбуваються у певних зонах, проявляються на конкретній площадці однаково. Тобто, коли є інформація, як буде коливатися площадка, потрібно спроєктувати будинок, де не будуть виникати хвилі, які резонують із тими хвилями від вогнищ землетрусів.

У такому випадку землетруси будуть, але нічого не руйнуватиметься,
– пояснив спеціаліст.

Він також зауважив, в Туреччині знали, які можуть бути землетруси, але не провели достатньо роботи, щоб переконатися, що будинки будуть сейсмостійкими.

Землетрус у Туреччині: що відомо

  • Вночі проти 6 лютого в Туреччині та Сирії стались землетруси магнітудою до 7 балів. Турецьке управління з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій заявило, що магнітуда землетрусу становила 7,4 поблизу Кахраманмараша неподалік від сирійського кордону на глибині 7 кілометрів. Ще 2 землетруси магнітудою 6,4 і 6,5 сталися у місті Газіантепі.
  • Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган констатував, що землетрус став найбільшим лихом в країні від 1939 року. Руйнування справді масштабні. Через потужні підземні поштовхи частина будинків просто завалилися.
  • Станом на 16:21 загальна кількість загиблих у Туреччині та Сирії зросла щонайменше до 2 339 осіб. ЗМІ писали, що понад 8 000 осіб зазнали поранення. На жаль, ця статистика лише зростає.