В етері телемаратону речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що Україні дійсно необхідно більша кількість ракет. Проте про критичну нестачу говорити не варто.

Цікаво США ведуть переговори про передачу Україні систем Patriot з Ізраїлю, – FT

Що кажуть у Повітряних силах про брак ракет для ППО

Євлаш зазначив, що у питанні виготовлення ракет для систем повітряної оборони, які нам передали наші партнери, наша держава цілком залежить від країн Заходу. Зокрема, ми повністю залежимо від партнерів у постачанні ракет до таких систем, як NASAMS, IRIS-T, або ж Patriot.

Звісно, що під час таких масованих й інтенсивних атак ворога на різних напрямках нам необхідно більше різних типів ракет. Тому, звичайно, що цей дефіцит і напруга зберігаються, проте про якісь гучні заяви говорити не варто,
– сказав речник Повітряних сил.

Майор також підкреслив, що зі зведень Повітряних сил можна побачити досить активну роботу наших систем протиповітряної оборони, а також як працюють ефективно, в тому числі мобільні вогневі групи.

"Звісно, що нам необхідно більше підтримки для того, аби захистити й убезпечити наші критичні об'єкти інфраструктури, наші прифронтові міста і стримувати російську тактичну авіацію від ударів КАБами", – пояснив Євлаш.

Він також зауважив, що у цьому питанні українська сторона розраховує на підтримку наших партнерів, які знають нашу потребу, і яка саме номенклатура і типи ракет необхідні для захисту нашого неба.

Раніше гендиректор ДТЕК Дмитро Сахарук в інтерв'ю наголошував, що повсюдна нестача критично важливих ракет протиповітряної оборони перешкоджає здатності захистити критичну інфраструктуру від російських ударів. Посадовець зауважив, що на кожну ракету ППО, яку ми зараз маємо, в агресора по 5 – 6 ракет.