Водночас, коли в магазині є сіль, то ціна на неї кардинально відрізняється від старої. Про те, чому так трапилося, читайте у матеріалі 24 каналу.

Читайте також Для цього періоду ціни на овочі залишаються високими, – експерт прогнозує подорожчання продуктів

Чому в Україні виник дефіцит солі

90% солі в Україні видобувало Державне підприємство "Артемсіль" у місті Соледар Донецької області. Через активні бойові дії та постійні обстріли виробник ще місяць тому припинив свою роботу.

Підприємство не працює до невизначеного часу, згідно з наказом. Постійно тривають обстріли, частково зруйнована адмінбудівля, були влучання в рудники. Більшість мешканців Соледара – співробітники підприємства "Артемсіль" – евакуюються,
– розповів керівник пресслужби "Артемсіль" Володимир Низиєнко.

Тобто допоки в регіоні не стане безпечно – сіль там не видобуватимуть.

Зауважимо, за рік підприємство видобуває 2 мільйони тонн солі. Її продають не лише в Україні, а й відправляють на експорт у 15 країн світу. Серед них є Польща, Молдова, Азербайджан, Румунія, Грузія, Німеччина та інші. Тобто дефіцит може бути не лише в Україні.

В "Артемсолі" кажуть, що після закінчення бойових дій виробництво можна оперативно відновити. Поклади солі розташовані глибоко під землею, тому не мали б постраждати. Звісно, якщо російські окупанти не вирішать спеціально їх знищити.

Цікаво У KSE відповіли, чи зможе Україна прогодувати саму себе через війну

Ціни на продукт вже зросли

Українці бідкаються, що знайти сіль у магазинах – справжній квест. Через ажіотаж деякі продавці навіть вивішують на дверях таблички про те, що солі у продажу немає.

У магазинах немає солі / Фото Карини Бондаренко

На полицях у магазинах немає солі / Фото Карини Бондаренко

Дефіцит продукту виник і тому, що деякі люди через паніку вирішили ним запастися. Покупці бачать в магазині сіль і беруть одразу декілька пакетів. Відповідно, решта людей залишаються вже без солі.

На цій ситуації вирішили нажитися й недобросовісні продавці. Так, раніше кілограм солі коштував близько 10 гривень, а зараз ціни подекуди підняли у 9 разів. Зокрема, у магазині в Мостиськах на Львівщині помітили сіль за 95 гривень.

Магазини підіймають ціни на сіль / Фото "Перша приватна мемарня"

До речі, користувачі мережі вже створюють меми про продаж солі за квартиру у Києві. Українці жартують, що тепер сіль можна обміняти лише за пальне.

Де Україна братиме сіль

Видобутком солі в Україні, крім "Артемсіль" та ТОВ "Слов'янська сіль", що теж на Донеччині, займаються ще два родовища – Солотвинське на Закарпатті та Дрогобицька солеварня. Перше сильно вичерпалося через часті повені. Тому Дрогобицька солеварня залишилася фактично єдиним в Україні виробником солі. Вона планує збільшити виробництво на 20 000 тонн щомісяця, однак цього замало навіть для того, щоб задовольнити потреби Львівщини.

Звичайну сіль могла б замінити морська. Однак Росія окупувала джерела з високоякісними морськими солями. Тому швидше за все тепер Україні доведеться купувати сіль за кордоном.

До теми дивіться відео про шкоду та користь солі: