Про це 24 каналу розповів голова союзу українського селянства Іван Томич.

До теми У KSE відповіли, чи зможе Україна прогодувати саму себе через війну

Чи здорожчають овочі та ягоди

Експерт переконує, що найближчим часом зникнення якихось продуктів не буде.

Але періодично та сезонно можуть бути захмарні ціни на деякі овочі та ягоди. Це вже і зараз відчувається. Наприклад, були космічні ціни на черешню і полуницю, але зараз вони вже будуть знижуватися,
– розповів він.

За словами Томича, те ж стосується овочів – огірків та помідорів. Він каже, що наразі ціни на овочі для цього періоду залишаються досить високими.

Аграрій додав, що сьогодні уряду потрібно дати чіткі сигнали фермерам, в першу чергу має бути орієнтація на внутрішній ринок.

Окрім того, на думку експерта, сьогодні вже є такий собі позитив у війні – збільшилася кількість худоби та господарства у селян.

У цій частині дрібні виробники будуть забезпечувати продовольчу стабільність і найближчий час ніяких серйозних потрясінь не буде. Так, ягоди здорожчають, але це не є критичним і важливим,
– пояснив Томич.

Яка буде ситуація з хлібом

Чи подорожчає для українців хліб у наступному році через війну? Аграрій відповів, що неможливо сказати точно.

"Все, що змінилося в плані цінової політики, і особливо пальне, говорить про те, що у 2023 році ціна може відрізнятися навіть не на відсотки, а в рази. Але я думаю, що цього не буде", – запевнив Іван Томич.

Він наголосив, що на мирній території України, де не ведуться бойові дії, засіяно близько 90% полів.

Овочі та ягоди можуть подорожчати, – Іван Томич про захмарні ціни на продукти:


Раніше Іван Томич розповідав, що селяни забезпечують не тільки свій продовольчий лад, а й загалом країну. Тому Україна не опиниться в скрутній ситуації щодо багатьох продуктів. Мовиться, зокрема, і про ранні овочі. Вони через 1 – 1,5 місяця будуть набагато дешевшими – майже удвічі. Восени також не буде продовольчих проблем.

А за інформацією заступника голови Офісу Президента Ростислава Шурми, попри певний дефіцит продуктів у магазинах на початку повномасштабної війни, зараз ситуація покращилася. Харчові запаси в нашій державі повернулися до довоєнного рівня.

Відео до теми – експерт Сергій Куюн пояснив, чому пального досі бракує