Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував заяви російського президента Владіміра Путіна про створення "санітарної зони". За його словами, така точно буде, але не в Україні.

Дивіться також Документа про відставку Головнокомандувача ЗСУ на сьогодні немає, – Данілов

Злочини не будуть безкарними

Путін 1 лютого виступив перед росіянами та заявив, що однією із цілей російської армії в Україні зараз є посунути лінію фронту, щоб наша артилерія не діставала до ворожих позицій. Він висунув ідею "демілітаризованої" або "санітарної" зони в Україні. Водночас Данілов сказав, що ця лінія має бути щонайменше до Москви.

Повірте, так обов’язково буде. Тому що відповідь цивілізованого світу на ті злочини, які вчиняють ті терористи на чолі із сучасним Гітлером, на прізвище Путін – вони не будуть безкарними, вони обов’язково нестимуть за це відповідальність,
– зазначив секретар РНБО.

За його словами, "санітарна зона" буде створена зовсім не так, як хотів би Путін. Він наголосив, це буде точно територія Росії.

Данілов озвучив головний ризик для України

  • За словами Данілова, дефіцит сміливості й рішучості – головний ризик, який на сьогодні існує й може завадити Україні досягнути поставлених цілей. Серед них – знищення путінського режиму шляхом його повної та безумовної поразки у розвʼязаній ним злочинній війні.
  • Він зазначив, що нерішучість і напівміри, які можуть проявити світові демократії – це наші головні ризики. За його словами, саме на це і розраховує "путінське кубло".
  • Він також наголосив, що Україна й українці перші, хто подає приклад сміливості та твердості – стояти на наших позиціях і вимагати виконання справедливих вимог.