Він також наголосив на тому, що у разі залучення більшої кількості людей до ЗСУ буде змога проводити ротації частіше, відновлюючи боєздатність підрозділів. Таким чином буде зменшено час перебування бійців на передовій.

Дивіться також Під час війни можливо все, – відома українська співачка відверто висловилася про мобілізацію

Потрібно буде передати досвід

Командир 93-ї ОМБр "Холодний Яр" Павло Паліса в інтерв'ю заявив, що він проти демобілізації до кінця війни. Наразі 93-тя бригада під його командуванням тримає оборону на Бахмутському напрямку.

Люди, які зараз в строю тривалий час, – головні носії бойового досвіду. І цей досвід їм треба буде передати. Наступний момент: 36 місяців. Після 36 місяців можна вважати, що вже те майбутнє, за яке ми боремося, настало? Ні,
– сказав він.

За його словами, ситуацію з фізичною і моральною втомою військовослужбовців, які вже захищають нашу державу, може покращити залучення до лав Збройних Сил України більшої кількості людей.

Він наголосив, що таким чином вдасться проводити ротації частіше, з більшою періодичністю відновлювати боєздатність підрозділів, таким чином зменшуючи їхній час перебування на "передньому краї".

"Фізичне і психологічне навантаження зменшиться. У бійців буде можливість відпочити, побути з сім'єю. А в командирів буде можливість більше часу приділити тренуванням і впровадженням тих моделей бою, які зараз актуальні", – додав боєць.

Правку про демобілізацію було вилучено повністю з закону

  • Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони виключив положення щодо демобілізації з урядового законопроєкту про мобілізацію. Відповідну ініціативу планували розглянути окремо. За даними ЗМІ, це ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
  • Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пізніше розповів, що це були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, загрози та ризики, які стають перед державою. Норми щодо демобілізації військових обіцяли розглянути в окремому законопроєкті.
  • 11 квітня під час розгляду нового закону про мобілізацію у Верховній Раді вирішили забрати правку про демобілізацію військових через 26 місяців служби. "За" проголосувало 227 депутатів. Після тривалої роботи над правками до відповідного законопроєкту його прийняли 11 квітня у другому читанні.