Про це розповіли у МЗС Литви. Дипломати кажуть, що Росія має намір продемонструвати свою бойову готовність, зокрема, й західним державам.

До теми Воювати доведеться разом, – Лукашенко про участь Білорусі у навчаннях "Захід-2021"

Війська Росії та Білорусі можуть інтегруватись

Ми розглядаємо цю регулярну військову подію як серйозну демонстрацію готовності Росії до військового конфлікту проти держав або коаліції держав на західному стратегічному напрямку,
– казали в МЗС.

Не виключають литовці й того, що після "Заходу-2021" війська Росії та Білорусі розпочнуть інтеграцію. Частина сил та техніки може вже залишитись на білоруській території та у Західному військовому окрузі Росії.

Вільнюс вимагає від Мінська надати інформацію

Вільнюс продовжує вимагати від Мінська надати достатньо інформації щодо "Заходу-2021", зокрема, Литву цікавить розмір, мета та сценарій навчань.

Тим часом Ми готові до різних кроків Росії та Білорусі, – Зеленський про військові навчання сусідів

Що відомо про навчання "Захід-2021"

  • Розпочнуться навчання 10 вересня.
  • У навчаннях "Захід-2021" візьмуть участь орієнтовно 200 тисяч людей, понад 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі понад 290 танків, понад 240 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, до 15 кораблів.
  • На території Білорусі перебуватимуть 12 800 людей, з них 2,5 тисячі – військові, понад 30 літаків та вертольотів, до 350 одиниць бойової техніки, зокрема – орієнтовно 140 танків та до 110 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів.