Таку красу кияни могли спостерігати ввечері. Про це інформує 24 канал.

До теми Святкування Дня Незалежності 2022 в Україні: відео, фото

Батьківщина-мати стала синьо-жовтою

На опублікованих у мережі фото можна побачити, як у Києві найвищу монументальну споруду Європи – "Батьківщину-мати" – підсвітили кольорами українського прапора. Це зробили на честь Дня Незалежності нашої країни.

До речі, раніше у столиці 24 серпня заборонили проводити будь-які заходи через війну, але все ж таки підсвічування Батьківщини-матері відбулося.

Батьківщину-мати підсвітили кольорами прапора / фото Євген Котенко та Олександр Ткаченко

Нагадаємо, що раніше у столиці України підсвітили кольорами прапора України Батьківщину-мати. Це трапилось ввечері Дня пам'яті та примирення.

Що робити з радянським гербом на щиті Батьківщини-мати

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну почалася дерусифікація. Зокрема, українці звернули увагу на символіку монумента Батьківщини-мати.

Так, у "Дії" запустили опитування щодо зміни радянської символіки на щиті монумента. Згідно з результатами, більшість українців вважають, що її слід замінити на український герб, повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Загалом українцям запропонували три варіанти щодо зміни символіки на монументі. За те, щоб на щиті Батьківщини-мати виднівся один із державних символів України проголосували 85% від загальної кількості опитуваних у близько 780 тисяч людей.

6% проголосували за те, щоб "залишити все як є", а 9% – зняти радянський герб і залишити щит чистим.

Очільник Мінкульту також підкреслив, що зараз демонтаж монументу "точно не на часі". Зокрема, причиною міністр назвав величезні кошти, яких потребує цей процес.

росіяни обстріляли Україну на День Незалежності

За інформацією "Оперативного ЗСУ", після численних повідомлень про повітряну тривогу 24 серпня Україною поширилася хвиля фейкових повідомлень про вибухи в Білій Церкві, Рівному, Харкові та Житомирській області.

Окрім цього, в День Незалежності були повідомлення про фейкові замінування об'єктів інфраструктури у Вінниці, Рівному, Львові, Хмельницькому та Києві. Своєю чергою, офіційно підтверджені ворожі обстріли трапилися у:

  • Миргороді, Полтавська область;
  • Харкові, Малій Данилівці, Дергачах, Харківська область;
  • Нікопольському, Синельниківському, Криворізькому, Дніпровському районах Дніпропетровської області;
  • Шепетівському районі Хмельницької області;
  • Миколаєві, Баштанській, Березнегуватській, Новобузькій громадах Миколаївської області;
  • Запоріжжя, Запорізька область;
  • Есманській, Зноб-Новгородській, Білопільській громадах Сумської області;
  • Чернігівському районі Чернігівської області;
  • на лінії розмежування Донецької області.

Варто переглянути – Зеленський емоційно привітав із Днем Незалежності: дивіться відео