У зв’язку з такою датою компанія Google вирішила зробити відповідний дудл. Упродовж 24 годин така святкова картинка, окрім України, відображатиметься також у Нікарагуа, Еквадорі, Португалії, Румунії, Болгарії, Сербії, Польщі, Чехії, Білорусі, Литві, Латвії, Естонії, Росії, В’єтнамі та на Філіппінах.

Читайте також: У Нацполіції назвали шокуючу кількість дітей, які потонули 30 травня

Google, дудл, День захисту дітей, діти, світ, свята, права
Google присвятив дудл Дню захисту дітей

Зауважимо, що історія цього свята бере свій початок ще у минулому столітті. Так, 26 листопада 1924 року П'ята Асамблея Ліги Націй (попередниця ООН – 24 Канал) у Женеві ухвалила Женевську декларацію прав дитини, що складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема, на протидію дитячій праці та рабству, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх. Документ також закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їхнього добробуту.

Проте офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей ухвалив у листопаді 1949 року конгрес Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950-му 1 червня уперше відзначався День захисту дітей.

Вже через 10 років, в листопаді 1959-го Організація об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини, в які було сформульовано десять принципів, що визначають дії всіх, хто відповідає за реалізацію прав дітей, і яка мала на меті забезпечити їм щасливе дитинство. У преамбулі Декларації, зокрема. зазначається, що кожна людина має володіти усіма правами та свободами без національних, расових, релігійних, політичних та інших переконань, соціального і майнового становища.

Крім того, рівно через 30 років, 20 листопада 1989-го, Генасамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ став першим і основним обов'язковим міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. В Україні ж Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року.

Читайте також: 10 порад, які можуть зберегти нерви батьків та дитини

Щодо самого Дня захисту дітей в Україні, то це свято було створено Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей". З того моменту в Україні 1 червня стало офіційним Днем захисту дітей. Також за роки незалежності Україна ухвалила законодавство з охорони дітей, яке відповідає європейським стандартам та Конвенції ООН з прав дитини.

До слова, 1 червня – це не єдиний день, присвячений дітям. Також жителі Землі відзначають Всесвітній день дитини (20 листопада), Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії (4 червня) і День захисту дітей Африки (16 червня).

Google, дудл, День захисту дітей, діти, світ, свята, права
Хоча День захисту дітей відзначають у всьому світі, проте святковий дудл відображатиметься не у всіх країнах

Міжнародний день захисту дітей є не тільки святом для самих дітлахів, він ще нагадує суспільству про необхідність їхнього захисту. Цього дня у багатьох містах світу проводяться різноманітні розважальні, ігрові та культурні заходи, присвячені дітям, і звісно ж за їхньої участі. Також у День захисту дітей проводять різні благодійні заходи та концерти, а зібрані на них кошти передаються на допомогу нужденним дітям.

Нагадаємо, раніше 24 Канал писав про дудл, який Google присвятив Дню матері.