Тоді українські захисники активно завдавали ударів по мостах, об'єктах росіян та скупченнях живої сили. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович.

Цікаво Новий етап війни, саміт миру та мапа Буданова: до чого Україні готуватись у 2023

На Півдні ЗСУ можуть готуватися до наступальних дій

А зараз концентрація подібних зусиль відбувається вже на лівому березі Херсонської та Запорізької області. Зокрема, часто "звучить" Бердянськ, Токмак та Мелітополь. Так, об'єкти окупантів у цих містах постійно зазнають ракетних ударів з боку української армії.

Якщо порівняти з Херсонською областю, то цілком можливо, що це і є підготовка до можливих наступальних дій,
– зауважив військовий оглядач.

За його словами, це мають бути саме "наступальні", а не "контрнаступальні" дії, оскільки немає жодних ознак того, що росіяни зможуть піти там у наступ. Відповідні наступальні дії українських захисників можуть призвести до звільнення окупованих територій України.

Попович прокоментував "бавовну" на Півдні: дивіться відео

Найближчими тижнями може початися звільнення Мелітополя

Американський генерал Бен Ходжес як і голова ГУР МО України Кирило Буданов прогнозують встановлення українського контролю над окупованим Кримом весною – літом 2023 року. Українцям залишається стежити наскільки реальними будуть їхні прогнози.

Більше про це Україна звільнить Крим до осені 2023 року: генерал Ходжес розповів, що для цього потрібно

Так, найближчим часом, за словами Бена Ходжеса, звільнення Мелітополя та прорив ЗСУ до Приазов'я. На думку американського генерала, це може відбутися упродовж найближчих тижнів.

"Якщо подивитися на прогноз погоди – дуже важливий чинник – то саме найближчі дні – тижні намічаються морози. Ймовірно, це і буде початок операції щодо звільнення Мелітополя, зокрема Приазов'я. Можливо ми побачимо це найближчим часом", – припустив військовий оглядач.

Ситуація на Півдні: останні новини

  • У новорічну ніч російські загарбники масовано обстріляли Херсонщину та сам Херсон. Відомо про прильоти в Бериславі та інших населених пунктах Херсонщини.
  • В самому Херсоні 1 січня ворожі снаряди пошкодили будівлю обласної дитячої лікарні. Але, на щастя, працівники ДСНС вдало та оперативно евакуювали людей.
  • Однак вже вдень 1 січня Збройні Сили України потужно покарали окупантів. Депутат Херсонської обласної ради та військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань розповів, що українські військові відпрацювали з HIMARS по вогневих позиціях та місцях розташування ворога.
  • Було багато вибухів. Відомо, що окупанти горіли і в Олешках, і в Голій Пристані, і в Новій Каховці, і в Генічеському районі.