Про це голова правління "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко розповів у коментарі сайту "24".

Читайте також: Сироїд назвала вагому помилку в законі про реінтеграцію Донбасу

"Закон про деокупацію містить один величезний негатив – положення про незаконне делегування або відбирання уповноважень у Верховної Ради і передача їх президенту. Президент у плані ведення війни отримав право безконтрольно ухвалювати низку рішень, застосовувати ЗСУ, визначати періоди початку кампанії, межі зон, де проводяться бойові дії. Це може мати серйозні наслідки для внутрішньої політики в Україні", – наголошує Яременко.

Крім того, вважає дипломат, закон сумнівний з точки зору конституційності різних підходів до окупованих Криму і частини Донбасу.

Державна політика України щодо деокупації територій Донбасу полягає у створенні інституцій. Але щодо Криму цього не передбачено. Українська влада фактично дає сигнал назовні, що в неї немає планів з деокупації півострова,
– вважає експерт.

Читайте також: Реінтеграція Донбасу: які серйозні зміни чекають українців

Також, зауважує Яременко, попри намагання заборонити торгівлю з окупованими територіями, закон фактично її узаконив, надавши право Кабміну визначати порядок, а Генштабу ЗСУ буде надана можливість це регулювати безпосередньо на місці. Розрив дипломатичних відносин із Росією, за його словами, може відбутися і поза цим законом, але було б логічно ухвалити це в документі.

Покладання відповідальності на Росію за нанесені збитки внаслідок війни, говорить дипломат, – внутрішнє рішення України. Тому що вирішити це питання можна або шляхом двосторонніх переговорів між Україною і Росією, або в міжнародних судах.

Реакція Росії на закон про деокупацію буде негативною. Кремль критикуватиме, що ми фактично відмовляємося від багатьох положень міських угод. Але Москва в будь-якому випадку буде продовжувати війну з Україною,
– підкреслив Богдан Яременко.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня прийняла у другому читанні і в цілому законт про реінтеграцію Донбасу, який вперше визнає Росію агресором. За відповідне рішення проголосували 280 народних депутатів, проти – 36, утримались – 2.

Читайте також: Повернення Криму і Донбасу: про головні зміни і суперечності закону про деокупацію