Дмитро Разумков зупинив голосування за правки до КПК, коли побачив, що на їх ухвалення не вистачає голосів.

Читайте також: "Не все можемо сказати суспільству": Зеленський зустрівся з головами фракцій

Кілька десятків депутатів від "Слуги народу" не голосували через правку, яка повністю позбавила б їх недоторканності. Вона скасовувала обов'язкову згоду Ради на прослуховування та обшуки депутатів. У "Слузі народу" пояснили, що частину депутатів обманули парламентські старожили з інших фракцій.

Виявилось, що це була інформаційна психологічна спецоперація. Люди спочатку використали скасування депутатської недоторканності для піару, знаючи, що у КПК вона фактично залишається,
– наголосив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Загалом законопроєкт мав скасувати скандальні правки Лозового, та дозволити прослуховування для НАБУ та ДБР. Арахамія зазначив, що деякі "слуги народу" були дезінформовані, тому і не вистачило голосів. Документ повторно винесли на комітет. Та першою ж пропозицією було вилучити з законопроєкту питання недоторканності.

Комітет підтримав пропозицію депутатки зі "Слуги народу" Юлії Яцик. Тепер мають напрацювати особливий порядок притягнення до відповідальності депутатів, наприклад, такий як є у суддів.


Для ухвалення правок до КПК не вистачило голосів

Водночас, юристка з Центру протидії корупції каже, що поки депутати не скасують норми КПК, для прослуховування народних депутатів, обшуків чи затримань треба буде дозвіл Верховної Ради.

Зараз притягнення до кримінальної відповідальності регулює КПК, і поки у цьому кодексі є ці норми, недоторканність у депутатів залишиться і необхідність згоди Ради на такі дії,
– пояснила юристка Центру протидії Олена Щербан.

А от скандальні "правки Лозового", які унеможливили ефективне слідство, таки скасують. Наприклад, раніше для проведення експертизи прокурор мав отримати дозвіл від і без того перезавантаженого суду, що затягувало процес.

Також законопроєкт має надати дозвіл на автономне прослуховування слідчим органам НАБУ та ДБР, тобто без усілякого дозволу СБУ. Однак, депутати підкоригували й цю норму. Усі ці зміни до кримінального кодексу у цілому Рада має ухвалити у 4 жовтня.