Мовиться про очільників Харківської СБУ Романа Дудіна та Кримської СБУ Олега Кулініча. Їх звинувачують у державній зраді й вони мають постати перед судом.

Цікаво Де зараз перебуває Баканов: ЗМІ розповіли про життя ексголови СБУ після відставки

Допитувати Баканова щодо його підлеглих не було доцільності

Перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Удовиченко пояснив, що слідчі дії, які проводяться, спрямовані на перевірку конкретного факту. Наразі слідство не виявило жодних доказів, які б свідчили про те, що дії Дудіна були санкціоновані або вчинені у співпраці з будь-якою іншою стороною.

Ми спостерігаємо за судовим розглядом, чуємо, що Дудін каже про нібито вплив Баканова: що він доповідав голові СБУ і все було санкціоновано. Слова Дудіна не відповідають дійсності – це перевірено матеріалами досудового розслідування,
– наголосив Удовиченко.

Перший заступник директора ДБР також відкинув "конспірологічні теорії" про недоторканність Баканова. Він підкреслив, що якби слідчі вважали за потрібне допитати Баканова, вони б це зробили.

Удовиченко також звинуватив Дудіна в політизації процесу і спробі перекласти провину за свій злочин на посадовця найвищого рівня.

"І взагалі, якби Дудін робив все за вказівкою Баканова і керівництва СБУ, то не був би зараз на лаві підсудних", – сказав представник ДБР.

Що відомо про зраду підлеглих Баканова

  • Колишній голова СБУ в Криму Олег Кулініч постане перед судом за звинуваченням у державній зраді та зберіганні зброї. Слідство встановило, що Кулініч співпрацював з Федеральною службою безпеки Росії, наказав працівникам СБУ залишити свої пости під час повномасштабного вторгнення, а згодом роздавав зброю особам, не пов'язаним з СБУ.
  • Романа Дудіна, ексначальника управління СБУ в Харківській області, також звинувачують у державній зраді. Слідство встановило, що Дудін віддав несанкціоновані накази спецслужбам залишити територію Харкова, сприяв здачі зброї російським військам і самовільно залишив свою посаду.
  • Журналісти також з'ясували, що Роман Дудін і Олег Кулініч на початку війни виїхали в Київ відповідно до наказу тодішнього голови СБУ Івана Баканова. Як доказ медійники навели листування між підлеглими Баканова і главою СБУ.