З відповідною заявою виступили близько 70 держав, серед яких Україна. Документ оприлюднили у понеділок, 16 серпня, на сайті зовнішньополітичного відомства Євросоюзу.

Читайте також Чіпляються за шасі: люди випадають з переповнених літаків у аеропорту Кабула – відео 18+

Закликаємо всі сторони поважати та сприяти безпечному і впорядкованому від'їзду іноземних громадян і афганців, які бажають залишити країну,
– йдеться у заклику.

Наголошується також, що "ті, хто має повноваження і владу по всьому Афганістану, несуть відповідальність за захист людського життя і власності, а також за негайне відновлення безпеки і громадського порядку".

Афганцям і іноземним громадянам, які бажають виїхати, має бути дозволено це зробити; дороги, аеропорти і прикордонні переходи повинні залишатися відкритими, і необхідно підтримувати спокій,
– додали у заяві.

Загострення в Афганістані

  • Джо Байден ухвалив рішення вивести з Афганістану американських військових. Вони мають залишити територію країни до 11 вересня 2021.
  • Тим часом таліби почали брати нові території під власний контроль. Вони вдавались до різних звірств, як от страта військових, які вже здалися.
  • Наразі під контролем бойовиків перебувають всі прикордонні переходи: покинути країну можна тільки на літаках з аеропорту Кабула.

До теми Президент Афганістану тікав, набивши вертоліт грішми, – ЗМІ