Відповідну заяву зробив прессекретар політичного офісу "Талібану" Мохаммад Наїм. Також він закликав міжнародне співтовариство до мирних відносин.

Актуально Влада Афганістану фактично оголосила про капітуляцію: Кабул здадуть мирно і без бою

Деталі заяви Наїма про досягнення миру в Афганістані

За його словами, "Талібан" досягнув того, чого прагнув. А саме "свободи країни та незалежності народу".

Дякувати Богові, війна в країні закінчилася,
– наголосив речник "Талібану".

Він додав, що "вони не дозволять нікому використовувати афганські землі для націлювання на когось, і вони не хочуть завдавати шкоди іншим".

"Ми просимо всі країни та організації сісти з нами за стіл переговорів для вирішення будь-яких питань. Ми хочемо мати мирні взаємини та прагнемо розвивати кілька напрямів спілкування, уже відкриті з іноземними країнами", – зауважив Наїм.

Прессекретар також зазначив, що "Талібан" не хоче жити в ізоляції, і тип правління та форма режиму скоро стануть зрозумілими. Угрупування поважає права та свободу вираження поглядів жінок і меншин в межах закону шаріату.

Водночас Наїм запевнив, що "Талібан" готовий забезпечити "безпеку іноземних громадян і членів дипломатичних місій, які перебувають у країні".

Про "втечу" президента Гані

За словами речника "Талібану", вона була несподіваною, і "навіть близькі люди цього не очікували".

Ми готові вести діалог з усіма афганськими діячами та гарантуємо їм необхідний захист,
– каже Наїм.

Також він наголосив, що "Талібан" бачить плоди своїх зусиль і жертви протягом 20 років, і в обмін на невтручання Афганістан прийме політику невтручання у справи інших.

До теми Таліби захопили президентський палац у Кабулі, – ЗМІ

Що відбувається в Афганістані: останні події

  • Ситуація в Афганістані загострилася після того, як США почали виводити звідти свої війська. Попри це, Джо Байден є переконаним, що рішення вивести війська з Афганістану було правильним.
  • 13 серпня "Талібан" захопив два великі афганські міста, друге і третє за величиною в країні після Кабула, – Кандагар і Герат.
  • 14 серпня бойовики без бою взяли Джелалабад. 15 серпня вони увійшли в столицю країни – місто Кабул.
  • Наразі під контролем перебувають всі прикордонні переходи: покинути країну можна тільки на літаках з аеропорту Кабула. Крім того, загалом вони контролюють щонайменше 18 стратегічних міст.
  • Водночас президент Афганістану Ашраф Гані відрікся від влади й поспіхом покинув країну. За даними ЗМІ, він вилетів у Таджикистан, а опісля полетить в іншу країну.
  • Зараз тривають перемовини про передачу влади та почали формувати тимчасовий уряд.
  • Відомо, що його очолить колишній начальник МВС Афганістану Алі Ахмад Джалалі. Лідером країни стане глава політичного офісу талібів в Катарі Мулла Барадар.