У НАБУ повідомили, що вимагали в "Аграрного фонду" надати тимчасовий доступ до документів, необхідних для розслідування. Однак службовці компанії відмовилися виконати відповідне рішення суду. Тож детективи змушені вилучати ці документи у примусовому порядку.

Читайте також: Екс-керівнику "Укркосмосу" оголосили про підозру у злочині: зникли мільйони доларів

В НАБУ також заявили, що представники "Аграрного фонду" свідомо затягують завершення слідчої дії.

Наразі близько сотні працівників компанії перебувають просто неба, адже їм заборонено заходити до будівлі, допоки не завершаться обшуки. В НАБУ кажуть, що заздалегідь попереджали про це керівників "Аграрного фонду". Проте працівників компанії про це не попередили і люди очікують на морозі.

Ще вчора ввечері я побачив, що з цього хочуть роздути скандальну ситуацію. Ця справа стосується мінеральних добрив. Там зав'язані певні олігархи, а точніше один з олігархів,
– прокоментував обшуки директор НАБУ Артем Ситник.

"Що стосується цього обшуку, ми не планували його робити. Ми проводимо обшук у крайніх випадках. У цьому випадку було рішення суду про тимчасовий доступ. Було вилучено низку документів у ході обшуків", – додав він.

У свою чергу голова правління "Арарного фонду" Андрій Радченко переконує, що обшуки є безпідставними.

Читайте також: Генпрокуратура закупила 19 елітних іномарок: НАБУ почне розслідування

Я просто вимушений сьогодні звернутись напряму до президента України, прем'єр-міністра України, профільного міністра, депутатського корпусу Верховної Ради, зокрема Аграрного комітету, із проханням оперативно втрутитись та взяти під особистий контроль ситуацію, що розгортається сьогодні навколо "Аграрного фонду",
– заявив Радченко.

Що таке "Аграрний фонд"? Підприємство засноване у 2013 році і власником 100% його акцій є держава в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України. "Аграрний фонд" – один з провідних операторів агропромислової галузі економіки України. Компанія закуповує близько мільйона тонн зерна і реалізовує борошно. У 2018 році підприємство сплатило до бюджету 71 мільйон гривень дивідендів. Головою підприємства з 2015 року є Андрій Радченко.