Деталі про цю дезінформаційну спецоперацію окупантів розповів в ефірі телемарафону представник ГУР МО Андрій Юсов. Він наголосив, що до усіх подібних заяв у неофіційних джерелах необхідно ставитися максимально прискіпливо, передає 24 Канал.

Дивіться також Розбили міф про "непереможну Росію": ЗСУ назвали найвідоміші приклади поразок Москви

Ворог не гребує нічим

Юсов пояснив, що ворог під час свої дезінформаційної спецоперації планує спекулювати на різних темах. Так, Кремль збирається поширювати фейки, щоб зірвати мобілізацію та підірвати міжнародну коаліцію.

"Зрада", "ганьба" й багато інших слів, які ми добре знаємо і які будуть нестися в різному контексті. Це будуть і спроби зриву мобілізаційної кампанії. Це і спроба делегітимізації рішень української влади, і в цілому розхитування ситуації всередині нашої країни. Це і підрив нашої міжнародної коаліції. Використання тих самих російських наративів, але не завжди напряму. Тобто це може відбуватися у різний спосіб,
– пояснив Юсов.

Представник ГУР МО наголосив, що Кремль поширюватиме дезінформацію там, де є замість експертної дискусії істерика і нагнітання, а також через "анонімні джерела". Юсов акцентував, що до таких повідомлень потрібно ставитися максимально прискіпливо.

"Головна зброя цієї дезінформаційної кампанії цілить прямо в мозок українців, і в душу, і в серце. Маніпуляція на самих тонких і чутливих темах, у тому числі – які стосуються поводженням з військовополоненими. Ворог тут не гребує нічим. Тому справді, об'єднана заява Комітету з питань розвідки при Президенті України – це певний інформаційний крок на випередження для додаткового згуртування українського суспільства і проукраїнської коаліції у світі", – заявив представник ГУР МО.

Кремль готує масштабну дезінформаційну кампанію "Майдан-3"

  • Ще у листопаді 2023 року Володимир Зеленський заявив, що Росія готує масштабну дезінформаційну кампанію під назвою "Майдан-3". Президент України тоді наголосив, що окупанти намагатимуться посіяти розкол в нашому суспільстві, створивши "хаос" всередині країни та, зрештою, усунути владу.
  • Комітет з питань розвідки при Президентові України днями оприлюднив офіційну заяву, у якій розписав план ворожої спецоперації "Майдан-3". Основні напрямки та цілі ворога – зрив української мобілізації, поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу, створення та розповсюдження фейків про "втому від України" серед наших партнерів і союзників у світі.
  • За словами Юсова, Кремль може долучити до спецоперації громадських та політичних діячів, які поширюватимуть тези російської пропаганди. У ГУР МО не стали називати імен, однак запевнили – список людей, з якими може співпрацювати ворог у спецслужбах є.
  • Однак згодом у ГУР назвали кілька імен, які можуть залучити до "Майдану-3". Мовиться про зрадника Віктора Медведчука та проросійську журналістку, колишню ведучу каналів Медведчука NewsOne, "Перший незалежний" та UkrLive Діану Панченко.
  • До слова, "Майдан-3" – одна з наймасштабніших дезінформаційних операцій ворога. За приблизними оцінками, ворог витратив на неї близько 1,5 мільярда доларів.