Про це сайту "24" розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Ця заява Путіна – начебто демонстрація "доброї волі" Москви щодо ситуації на сході України і пошуків шляхів її врегулювання. Таким чином Путін знову намагається нав’язати всім думку, що збройний конфлікт в Україні має не зовнішній фактор військового втручання Росії, а носить суто внутрішній характер,
– зауважує експерт.

Читайте також: Геращенко різко відкинула умову Путіна щодо розміщення миротворців на Донбасі

На думку Снєгирьова, заяви президента РФ фактично зводять нанівець всі наші дипломатичні зусилля щодо визнання Росії країною-агресором і виведення з формату переговорів представників самопроголошених республік. Крім того, наголошує він, Путін говорить навіть не про миротворців, а про осіб, які мають забезпечити безпеку місії ОБСЄ. А це різні речі.

"Диявол, як відомо, ховається в деталях. І ці деталі Путін чітко підкреслив у своїй заяві. Президент РФ прекрасно розуміє, що введення миротворців можливе за участю обох сторін конфлікту. Тому питання миротворців він нівелює введенням якихось сил. А це можуть бути і сили РФ, як це було в Грузії і Придністров’ї", – говорить військовий експерт.

Головне, наголошує Дмитро Снєгирьов, що Путін згоден на введення миротворців тільки на лінії розмежування. Хоча Путін розуміє, що ця заява неприйнятна для України і наших західних партнерів.

Іншими словами, РФ залишає за собою повний контроль за україно-російським кордоном. Хоча саме на передачі контролю над кордоном наполягає Україна, і це основна вимога учасників Нормандських і Мінських перемовин,
– наголошує експерт.

Таким чином, вважає Снєгирьов, слова Путіна можна розцінювати як шантаж.

Нагадаємо, Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України і доручив МЗС Росії внести відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. Водночас російський президент наголосив, що може йтися "тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ" і лише на лінії розмежування.