Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він опублікував результати голосування.

До теми У МВС пояснили позицію щодо легалізації зброї в Україні

Що показали результати опитування

Загалом опитування у Дії щодо вільного володіння зброєю в Україні стало наймасовішим. Це проаналізували після його завершення. Усього за тиждень у ньому взяли участь понад мільйон українців – 1 726 452 людей. Це було вже 4 опитування, яке запускали.

59% вважають, що всі громадяни, які відповідають вимогам закону, можуть мати пістолет та вільно носити його з собою в громадських місцях,
– констатував Федоров результати.

Він додав, що ще 22% опитаних зазначають, що пістолети категорично не мають бути в обігу серед цивільного населення. Інші ж 19% відзначили, що пістолети можуть мати всі громадяни, які відповідають закону, але використовувати їх варто тільки в тирах чи на стрільбищах.

Більш ніж половина українців підтримала легалізацію зброї. Міністр подякував українцям, які взяли в участь в опитуванні та наголосив на тому, що подібні онлайн-голосування є вкрай важливими.

"Дякуємо за вашу активність. Така залученість – показник того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Не кожна держава сьогодні може комунікувати зі своїми громадянами за три клацання. Це безпрецедентний кейс прямої електронної демократії", – зазначив Федоров, анонсуючи нові опитування в Дії вже зовсім скоро.

Федоров
Федоров опублікував результати голосування у Дії / Фото з телеграму Федорова

Легалізація зброї в Україні: що відомо

  • Питання легалізації зброї для цивільного населення знову гостро постало після початку повномасштабної війни Росії проти України, коли звичайні люди не могли захистити себе від приходу російських окупантів.
  • Міністр оборони України після того, як у Дії стартувало опитування, цілковито підтримав цю ініціативу. Олексій Резніков заявив, що є прихильником легалізації зброї й "треба нарешті ухвалити давно назрілі рішення".
  • Також за легалізацію зброї в Україні виступив радник міністра внутрішніх справ. Вадим Денисенко наголосив на тому, що суспільство готове, а зараз потрібно зробити якісний законопроєкт, а також відповідні зміни до підзаконних актів, рішень Кабінету Міністрів, деяких органів тощо.
  • Нардеп та член комітету з нацбезпеки й оборони Федір Веніславський відзначав, що підтримує можливість, щоб українці володіли й автоматичною, і короткоствольною нарізною зброєю.

Цікаво – ведучий 24 канал роз'яснив потребу в легалізації зброї: дивіться відео 24 каналу