Ще кілька років тому Україна була одним з найбільш привабливих місць для "злодіїв в законі". Про це розповів глава правоохоронного комітету Верховної Ради Денис Монастирський.

До теми Емігрують з країни назавжди, – Зеленський розповів, як покарали "злодіїв у законі"

ФСБ Росії закидало в Україну "злодіїв в законі"

За словами Монастирського, з 2014 року в Україні було "засилля криміналітету з російським корінням". Ба більше, він переконаний, що до цього доклали руку спецслужби Кремля.

Завдяки ФСБ Росії багато "злодіїв у законі" спеціально закидалися, делегувалися до України, щоб дестабілізувати ситуацію,
– заявив Денис Монастирський. 

До речі, він запевнив, що кілька років тому Україна була одним з топових місць для "злодіїв в законі", але зараз ситуація змінилася. За інформацією політика, зараз "злодії в законі" їдуть до інших країн. Наприклад, популярною є Туреччина.

"Але буквально два роки тому найпопулярнішою країною Європи була Україна, куди їхали "злодії в законі", – розповів Монастирський.

Сім'ям поліцейських загрожує небезпека, – Монастирський 

"Зараз керівникам тих служб в поліції, які займалися і продовжують займатися розробкою цього процесу (боротьбою зі "злодіями в законі", – 24 канал), виділена державна охорона, їхнім сім'ям загрожує небезпека. Реально надходять маса погроз", – запевнив глава правоохоронного комітету Ради. 

Він додав, що було "дуже важливо знешкодити саме ватажків".

Боротьба зі злодіями в законі: коротко

  • На початку травня РНБО ввела санкції проти понад 650 "злодіїв у законі" та "кримінальних авторитетів".
  • Зокрема, їм заблокували активи, заборонили в'їзд в Україну, відмовили в візах, посвідках на тимчасове чи постійне проживання, дозволі на імміграцію чи перебування в Україні. Також їх примусово депортували. 
  • На початку червня Олексій Данілов заявив, що в Україні більше немає "злодіїв у законі". За його словами, з початку 2021 року було 34 людини з таким "статусом", а тепер – нуль.