Глава держави зазначив, що більшість з них перебуває не в Україні. Про це він повідомив у своєму відеозверненні за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони 14 травня.

Читайте також Нові санкції та землі у Конча-Заспі: звернення Зеленського за підсумками засідання РНБО

Після ухвалення закону про "злодіїв у законі", стратегії боротьби з організованою злочинністю та дев’яти місяців роботи застосовано персональні санкції проти 557 "злодіїв у законі", відомих наразі у світі. Більшість із них перебуває не в Україні. А кількість тих, хто перебуває в Україні на волі, зменшилась удвічі: з 34 до 17 осіб,
– сказав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що сьогодні, на засіданні РНБО, зробили усе, щоб кількість "злодіїв у законі" в Україні "незабаром і назавжди – дорівнювала нулю".

Детальніше про санкції

Проти "злодіїв у законі" та "кримінальних авторитетів" застосували персональні санкції, зокрема:

  • блокування активів,
  • заборона в’їзду на територію України,
  • відмова в наданні або скасування візи,
  • відмова у наданні посвідки на тимчасове чи постійне проживання,
  • відмова у наданні дозволу на імміграцію,
  • відмова у продовженні строку перебування в Україні,
  • неможливість набуття ними громадянства України та примусова депортація.

Одним словом: тим, хто не в Україні, нема чого сюди приїжджати. Тим, хто в Україні, – нема чого тут затримуватись, Те саме стосується й іншої ланки цього світу – лідерів злочинних угруповань, так званих "кримінальних авторитетів",
– зауважив глава держави.

Він підсумував: "Ми – гостинна країна, але не для 111 іноземців – це "кримінальні авторитети", до яких сьогодні застосовано такий самий пакет санкцій. Ми не кажемо вам "до побачення", ми кажемо "прощавайте".

    Зеленський розповів про санкції проти "злодіїв у законі": дивіться відео