Зеленський розповів, що застосували санкції проти 557 злодіїв у законі та близько 100 кримінальних авторитетів. За словами президента, більшість з них перебувають не в Україні.

Важливо РНБО запровадила санкції проти понад 550 "злодіїв у законі та кримінальних авторитетів"

Що передбачають нові санкції

  • Блокування активів;
  • Заборона в’їзду на територію України;
  • Відмова у виданні або скасуванні візи, посвідки на тимчасове чи постійне проживання, дозволу на імміграцію;
  • Відмова у продовженні терміну перебування в Україні;
  • Неможливість набуття громадянства України та примусове видворення.

Тим, хто не в Україні, нема чого сюди приїжджати. Тим, хто в Україні, нема чого тут затримуватись,
– наголосив Зеленський.

До речі, Зеленський назвав людей, які потрапили під санкції, "професорами з порушення Кримінального кодексу". Президент відзначив, що те саме стосується й іншої ланки цього світу – лідерів злочинних угруповань, так званих кримінальних авторитетів.

"Ми – гостинна країна, але не для 111 іноземців – це кримінальні авторитети, до яких сьогодні застосовано такий самий пакет санкцій. Ми не кажемо вам "до побачення", ми кажемо "прощавайте", – наголосив глава держави.

Землі й будинки в Конча-Заспі та Пущі-Водиці

На засіданні РНБО також розглянули питання державних земель та будинків в Конча-Заспі й Пущі-Водиці, а також людей, у користуванні яких вони перебувають. Мовиться про майже 400 гектарів заповідної землі та понад 100 державних будівель і дач.

Зеленський анонсував "велике переселення народів"

Зеленський розповів, що наприкінці 2014 року скасували перелік категорій осіб, які мають право на пільгове проживання.

За словами президента, таке рішення легалізувало перебування на цих землях і в резиденціях низки "незрозумілих осіб", зокрема, за дуже символічну плату.

Колишні судді, прокурори, правоохоронці, митники, податківці, люди на прізвище Піскун, Ландік, Васюник, міністри часів Януковича – Табачник і Богатирьова, віцепрем’єр часів Порошенка Зубко й навіть директор департаменту корпорації "Богдан" Олександр Ільїн,
– сказав Зеленський.

Президент продовжив, що ці та низка інших людей отримали договори на користування будинками, робили там ремонт, отримували відшкодування за витрати на нього у розмірі 50 відсотків та за символічну плату жили там.

Зеленський заявив, що поставив завдання провести повний аудит земель і резиденцій у Конча-Заспи й Пущі-Водиці, встановити повний перелік людей, які там живуть та за яких умов вони отримали це право. Крім того, політик анонсував "велике переселення цих народів".

Читайте також Я не можу бути задоволений чи не задоволений, – Данілов про запобіжку для Медведчука

Дивіться відеозвернення Зеленського: