Відповідне рішення в МАУ схвалили у п'ятницю, 13 серпня, після того, як провели власну оцінку ризиків повітряного пересування через афганську територію.

Читайте також Афганістан хочуть покинути ще понад 70 українців, – МЗС

З урахуванням виявленого підвищення рівня загрози для польотів МАУ ухвалила рішення виконувати обліт території Афганістану на рейсах до Делі для гарантування належного рівня безпеки польотів,
– повідомили в авіакомпанії.

Варто зазначити, що дотепер низка міжнародних авіакомпаній уже ухвалили рішення змінити маршрути своїх рейсів і припинити польоти у повітряному просторі Афганістану.

Ситуація в Афганістані: коротко

  • Таліби 15 серпня заявили, що контролюють всю територію країни. Зокрема вони захопили всі прикордонні пункти. Тому виїхати з Афганістану можна тільки з допомогою авіації.
  • Літають тільки військово-транспортні та пасажирські літаки, на яких евакуюють іноземців. У них намагаються втиснутись люди, але всім не вистачає місць – в аеропорту хаос та паніка.
  • Афганські громадяни відчайдушно намагаються покинути державу. Вони чіпляються до шасі, прив'язують себе до повітряних суден, біжать за ними. Попередньо відомо про 7 жертв.

До теми Чіпляються за шасі: люди випадають з переповнених літаків у аеропорту Кабула – відео 18+