На півночі і півдні Кабула урядові сили вступили в бої з талібами. Про це повідомляє Al Arabiya та місцеві ЗМІ.

До теми США атакували талібів біля Кандагару, ті обіцяють "відповідати на провокації"

Таліби входять в столицю Афганістану

Бойовики ведуть наступ на місто на всіх напрямках. Офіс президента Афганістану повідомив про стрілянину у районах на околицях міста.

Наразі представники "Талібану" ведуть з урядом Афганістану переговори про мирний вхід до Кабула, але, схоже, домовленості зірвані.

Урядові установи раптово почали відправляти працівників додому рано в неділю (мовиться про 15 серпня – 24 канал), коли над головою гули військові гелікоптери,
– мовиться у повідомленні.

Бойовики вивісили свої прапори

Видання "РІА Новости" посилаючись на джерело, написало, що таліби взяли під контроль Кабульський університет на заході столиці та підняли свої прапори в одному зі столичних районів.

Ба більше, відомо, що у МВС Афганістану підтвердили, що бойовики входять у столицю з усіх сторін.

Дипломатів США евакуювали на вертольоті. Президент Афганістану Ашраф Гані закликав громадян до спокою і заявив, що ситуація перебуває під контролем.

У місті виникли сутички: урядові сили вступили в бої з талібами

З'явились повідомлення у ЗМІ, що лідер талібів в Катарі наказав бойовикам не застосовувати насильство в Кабулі. Закликав дозволити безпечний прохід будь-кому, хто вирішить покинути країну. Також він просить жінок перейти в райони, які перебувають під охороною.

Джерела видання Al Arabiya повідомили, що на південній та північній окраїнах Кабула продовжуються сутички між афганською армією і талібами. Однак сутички не відбуваються у самому центрі міста. Попередньо відомо, що люди стоять в чергах, щоб забрати свої заощадження з банків.

Таліби захоплюють столицю Афганістану: дивіться пряму трансляцію Al Jazeera English

Коротко про ситуацію в Афганістані: останні новини

  • У травні 2021 року Джо Байден заявив, що США повністю виведе свої війська з Афганістану. Крайня дата – 11 вересня – 20-річчя трагедії у Нью-Йорку.
  • Після початку поступового виведення військ таліби почали захоплювати нові території Афганістану.
  • В ООН повідомили, що з 9 липня лише в 4 містах Афганістану загинули 183 мирні людини, ще 1181 – поранили. Серед них є діти. У ООН закликали припинити кровопролиття.
  • Бойовики "Талібану" вже заявили, що взяли під контроль 192 округи і столиці кількох провінцій і продовжують наступ. Вони захопили столиці багатьох провінцій. Таким чином бойовики контролюють вже 18 важливих міст.
  • 14 серпня терористи без бою взялиДжелалабад. Після цього Кабул, фактично, залишився останнім містом, що перебуває під контролем уряду Афганістану.